Eliminacje Czerkawski Cup 2024, Sosnowiec, 02.12.2023r.

04.12.2023

Niesamowitą dawkę emocji dostarczyła drużyna minihokeja Polonii Bytom swoim najwierniejszym kibicom, podczas III turnieju eliminacyjnego Czerkawski Cup 2024.

Jeden remis – 2:2 z Orlikiem Opole, trzy wygrane – 4:1 z Naprzodem Janów, 6:0 z JKH Jastrzębie i 19:0 z WTH Wrocław, dały młodym polonistom pewne pierwsze miejsce w grupie. Półfinał przeciwko Akademią Młoda Gieksa to już rollercoaster. Mimo dobrego początku, mecz kończy się dopiero remisem 3:3 w regulaminowym czasie gry i to dzięki skutecznemu manewrowi wycofania bramkarza w ostatniej zmianie. Niestety 6 minutowa dogrywka, rozgrywana na zasadzie nagłej śmierci do „Złotego Gola”, kończy się dla dzieci nieszczęśliwie, bowiem 5 sekund przed końcem tracą bramkę!

Krótki odpoczynek w szatni, pełna mobilizacja, trzeba podnieść głowy w górę, wyjść i walczyć w meczu o 3 miejsce premiowane awansem przeciwko Naprzodowi Janów. Ponownie dobry początek i wydawałoby się już pewne prowadzenie, ale niestety, z tyłu nie wszystko idzie po naszej myśli. Ostatecznie ponownie przychodzi nam grać dogrywkę. Tym razem nasi młodzi zawodnicy przeważają szalę na swoją korzyść, Antek dobrym podaniem stwarza szansę Boryskowi, który nie marnuje okazji i zdobywa Złotą Bramkę! Mamy awans! Drużyna jedzie na Finały Czerkawski Cup, które odbędą się w połowie kwietnia 2024.

Warto jeszcze zaznaczyć, że nagrodę dla Najlepszego Strzelca turnieju Otrzymał zawodnik Polonii Bytom – Antonii Wojtacha!

Serdecznie dziękujemy wszystkim przeciwnikom świetnego występu w turnieju, a Tyskim Lwom i Młodej Gieksie gratulujemy awansu! Do zobaczenia na lodzie już w następny weekend w Krynicy!