Co za weekend bytomskich hokeistek! Zwycięstwa z Kozicami i Stoczniowcem!

31.10.2023

Niech ta passa trwa! Młoda drużyna SMS Polonii Bytom w spotkaniach domowych pewnie pokonała poznańskie Kozice, a dzień później po bardzo zaciętym starciu po dogrywce zwyciężyła z GKS Stoczniowcem Gdańsk. Gola na wagę 2 punktów zdobyła Karolina Gawandtka. Bytomianki plasują się na 2 miejscu w ligowej tabeli, za Kojotkami Naprzód Janów.

SOBOTA 28.10

Nie trzeba było długo czekać na pierwsze trafienie w sobotnim starciu z zespołem Kozic. Wynik otworzyła w 59 sekundzie Lena Zięba, która wykorzystała podanie Anny Sencerz i wyprowadziła Polonię na prowadzenie. Trafienie kapitan naszej drużyny było jedynym celnym, jakie kibice mogli oglądać podczas pierwszej tercji spotkania. Bardzo szybko doszło do zmiany w poznańskiej bramce: Karczewską zastąpiła Płachtij. Roszady między słupkami nie pomogły, a do 33 minuty bytomianki prowadziły już 4:0 – gole zdobywały kolejno Anna Sencerz, Milena Piasecka i Nikola Isztok. Taki obrót spraw spowodował powrót Marzeny Karczewskiej między słupki bramki PTH Kozic. Zmotywowane poznanianki nie złożyły jednak broni, a gola na 4:1 zdobyła doświadczona Agata Cybulska.

Niebiesko-czerwone nie zamierzały oddać tego zwycięstwa i z początkiem ostatniej odsłony spotkania zdobyły trzy kolejne gole – autorkami były po raz kolejny dwukrotnie Zięba i Isztok. Dość niefortunnie wypadały w sobotnim starciu zmiany w bramkach obu drużyn. Kiedy Alicję Hudziak w bramce zastąpiła Natalia Wójcik, niebezpiecznie zaczęły odrabiać straty zawodniczki z Poznania, choć finalnie nie starczyło im czasu na zmianę rezultatu meczu. Trafienie nr 8 dla Polonii zdobyła Amelia Firek, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 8:4.

NIEDZIELA 29.10

Już przed rozpoczęciem niedzielnego meczu niewielu wierzyło w pozytywny rezultat tego starcia – w końcu gdańszczanki to Wicemistrzynie Polski sezonu 2022/2023. Bytomska młodzież od pierwszych minut pokazała, że ani na moment nie zamierza oddać tego meczu bez walki. Choć pierwsza, wyrównana tercja, zakończyła się bezbramkowym remisem, nie można było przewidzieć tego, co wydarzyło się później… W 21 minucie Polonia otworzyła wynik spotkania za sprawą celnego strzału Nikoli Isztok, który nie dał szans Natalii Kwiatkowskiej występującej w bramce gdańszczanek. W połowie drugiej odsłony meczu tablica wyników pokazywała już 2:0, a autorką gola nr 2 była Karolina Gawandtka. Niestety, dwie sprawnie przeprowadzone przez Stocznię akcje zakończyły się dwoma golami zdobytymi przez Julię Łapińską.

Trzecia tercja nie pomogła w wyłonieniu zwycięzcy tego starcia – niezbędna była dogrywka. Po 3 minutach Anna Sencerz celnym podaniem „obsłużyła” Karolinę Gawandtkę, która perfekcyjnym strzałem pokonała Kwiatkowską, dając swojej drużynie upragnione zwycięstwo i 2 punkty w ligowej tabeli.

Drużyna SMS Polonia Bytom po 11 spotkaniach zajmuje 2 miejsce w ligowej tabeli z 23 punktami. Bytomianki królują natomiast w ilości strzelonych goli – dotychczas zdobyły ich aż 102! Serdecznie gratulujemy całej drużynie i trzymamy kciuki za udane starcia z tyskimi Atomówkami, które odbędą się 4 i 18 listopada (kolejno spotkanie wyjazdowe i domowe).