W szczytnym celu, czyli HRAP oraz dziennikarze TVN24 zagrali dla małego Dominika!

18.09.2023

W sobotę, 16 września na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów komplet widzów obserwował charytatywny mecz Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich z Drużyną TVN24. Dochód ze spotkania zostanie przekazany na leczenie półrocznego Dominika.

W charytatywnym spotkaniu wystąpili m.in. jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów w historii Mariusz Czerkawski, były bramkarz reprezentacji Polski Mariusz Kieca, aktorka Julka Wróblewska, aktor Bogdan Kalus, generał Roman Polko, utytułowany łyżwiarz figurowy Mariusz Siudek, legendarny panczenista Paweł Zygmunt, satyryk Adam Grzanka, tancerz Jan Kliment, radiowcy Tomasz Olbratowski i Darek Maciborek oraz prezydent Bytomia Mariusz Wołosz i zastępca prezydenta Adam Fras. Drużyna Artystów wystąpiła w specjalnych strojach imitujących fraki z okazji 20-lecia HRAP.

Dwadzieścia trzy lata temu wziął udział w meczu Gwiazd NHL. Wtedy w Toronto ponad 19 tysięcy kibiców oklaskiwało jego grę w barwach drużyny Świata. W sobotę zagrał w Bytomiu i znowu pokazał klasę. Mariusz Czerkawski śmigał po lodzie jak sprinter, pokazywał sztuczki hokejowe. W drugiej tercji strzelił trzy gole. – Obiecałem, że więcej już nie strzelę, bo rywale będą smutni – żartował Czerkawski. Bardzo dobrze radził sobie na tafli czeski tancerz Jan Kliment. W bojowym nastroju był… generał Roman Polko. Fachowcy w boksie O Hokejową Reprezentację Artystów Polskich dbali m.in., legendarny hokeista Wiesław Jobczyk (zdobywca trzech bramek w wygranym przez Polskę meczu ze Związkiem Radzieckim 6:4 podczas mistrzostw świata w 1976 roku) oraz Aron Chmielewski, jeden z najlepszych współczesnych hokeistów, czterokrotny mistrz Czech.

Dochód ze spotkania zostanie przekazany na leczenie półrocznego Dominika, podopiecznego Fundacji Petralana, który cierpi na FEVR – witreoretinopatię wysiękową, która powoduje odwarstwienie siatkówki oka. W jego przypadku odwarstwienie wystąpiło zarówno w lewym, jak i prawym oku. Rodzina zebrała już pieniądze na operację w Stanach Zjednoczonych i obecnie potrzebuje pieniędzy na wizyty medyczne i rehabilitację. W sobotę na tafli zagrał także Dawid Makowski, ojciec półrocznego Dominika. Makowski senior bardzo dobrze spisywał się na lodzie. W przeszłości grał w hokeja w młodzieżowej drużynie Polonii.

To zasługa ludzi dobrej woli, aktywności rodziców Dominika, którzy uruchomili sprzedaż w kilku punktach na terenie Bytomia. Równolegle wejściówki były sprzedawane w portalu KupBilet.pl. Wszystko wskazuje na to, że trzecia edycja meczu charytatywnego w Bytomiu była rekordowa. Fundacja Petralana tradycyjnie w tygodniu policzy zebrane środki i następnie przekaże pieniądze rodzicom wraz z symbolicznym czekiem – tłumaczy Bartłomiej Wnuk z Fundacji Petralana. – To cieszy, że tyle osób, w tym mnóstwo dzieciaków i młodzieży, przyszło na mecz i głośno nas dopingowało. Bardzo fajnie, że udało się nagłośnić akcję charytatywną – zaznaczał Czerkawski.

Informacje: https://www.bytom.pl/aktualnosci/index/Artysci-kontra-TVN24.-Hokejowe-emocje-i-szczytny-cel-/idn:40302

prepared by sid & kofa ice hockey freaks