Jedna wysoka wygrana i dwie porażki. To bilans zawodniczek SMS Bytom.

14.09.2023

Bilansem bramkowym na poziomie +15 kończą się 3 spotkania młodych hokeistek SMS Polonii Bytom. Zawodniczki pod wodzą trenera Dariusza Jędrzejczyka przegrały na inaugurację z Kojotkami Naprzód Janów, później pewnie pokonały zawodniczki Cracovii 1906 Kraków, żeby w środę uznać wyższość Unitek, choć o tym zadecydowała 3 tercja.

Mecz w Katowicach, rozpoczynający zmagania sezonu 2023/2024, był zdecydowanie teatrem jednego aktora. A dokładniej aktorki, bo 3 bramki dla drużyny z Janowa zdobyła Sylwia Łaskawska, doświadczona zawodniczka, która ubiegły sezon spędziła w szeregach tyskich Atomówek. Warto jednak, skupiając się na pozytywach, pochwalić nową bramkarkę młodej Polonii, Alicję Hudziak. Na 70 oddanych strzałów wpuściła jedynie 3, co daje skuteczność obrony na bardzo wysokim poziomie – aż 95,7%.

W niedzielnym starciu przed własną publicznością zawodniczki SMS Polonii Bytom urządziły sobie istną kanonadę bramkową, pokonując Cracovię 1906 Kraków aż 20-0. Taki wynik końcowy zdarza się bardzo rzadko, nawet w takim sporcie, jakim jest hokej na lodzie. Stosunek strzałów obu drużyn również robi wrażenie. Przy 77 strzałach oddanych przez bytomianki, hokeistki z Krakowa odpowiedziały zaledwie 10 razy. Czyste konto zanotowały 2 bramkarki Polonii – Natalia Wójcik i Wiktoria Poziemba, a każda z nich rozegrała połowę regulaminowego czasu gry. Najwięcej razy powód do radości miała Mileną Piasecka, która aż 6 razy znalazła sposób na golkiperkę Cracovii. 5 trafień dorzuciła Mileną Szlachtowska, 4 podopieczna hokejowej Akademii Polonii Karolina Gawandtka, po 2 Nikola Isztok i Lena Zięba, a jedno trafienie odnotowała Anna Sencerz.

Przez 2 pierwsze tercje bardzo wyrównane spotkanie toczyło się w Oświęcimiu. Po 40 minutach wynik na tablicy pokazywał 1:2 dla Polonii po bramkach Mileny Piaseckiej i Anny Sencerz. Dopiero ostatnia tercja przechyliła szalę na stronę Unitek. Posypały się kary dla niebiesko-czerwonych, a chaos i zamieszanie wykorzystały bardziej doświadczone zawodniczki gospodarzy. Autorką bramki, która doprowadziła do wyrównania była Katarzyna Zaborska, a dwa kolejne trafienia dorzuciły Anna Kot i Joanna Strzelecka. Spotkanie ostatecznie zakończyło się rezultatem 4:2, więc to drużyna z Małopolski cieszyła się tym razem z kompletu punktów.

Życzymy powodzenia młodym bytomiankom w kolejnych spotkaniach!