Jedna przegrana i jedna wygrana w kolejkach nr 3 i 4.

18.09.2023

Dość zaskakująco przyszła pierwsza przegrana hokeistów w sezonie 2023/2024. Po emocjonującym meczu z młodzieżową drużyną Zagłębia Sosnowiec, niebiesko-czerwoni na wyjeździe musieli uznać wyższość gospodarzy 3:2. Zdecydowanie lepszym wynikiem zakończyło się starcie z zawodnikami Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZHL. Polonia pokonała ich w Katowicach 2:5.

SOBOTA 16.09:

Osoby, które na ZPS oglądały sobotnie starcie obu zespołów w ramach Młodzieżowej Hokej Ligi do połowy 1 tercji musiały czekać na bramkę. To właśnie wtedy worek z golami rozwiązał Andrzej Stojek. Minutę później trafienie dołożył Aleks Menc, co wcale nie pomogło Polonii w odwróceniu losów tego spotkania. Słaba skuteczność podczas czasu gry w przewadze w trakcie trwania pierwszej tercji spowodowała, że to bytomianie jako przegrani schodzili do szatni po 20 minutach. Dopiero w 28 minucie udało się znaleźć sposób na osłabione Zagłębie. W boksie kar za spowodowanie upadku wylądował Jakub Niekurzak, co wykorzystał Igor Augustyniak, zdobywając gola kontaktowego. Niestety, w samej końcówce tercji numer dwa, 2 minuty karne za atak łokciem zainkasował Wicher. Skuteczność graczy z Sosnowca nie zawiodła, a dogranie krążka przez Rzekanowskiego zamienił na gola Kacper Opiłka. W trzeciej tercji przy stanie 3:1 trener Puzio zdecydował się dwukrotnie „zrezygnować z usług” bramkarza na rzecz dodatkowego zawodnika w polu. I choć to zagranie przyniosło zamierzony rezultat, a na 15 sekund przed syreną końcową Kociszewski pokonał golkipera z Sosnowca, Polonii nie udało się dogonić wyniku.

UKS Zagłębie Sosnowiec – BS Polonia Bytom 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

1:0 Andrzej Stojek (10:26)
2:0 Aleks Menc – Jakub Łoza (11:18)
2:1 Igor Augustyniak – Oskar Bąk (28:07)
3:1 Kacper Opiłka – Oskar Czekanowski (39:35)
3:2 Mikołaj Kociszewski (59:45)

UKS Zagłębie Sosnowiec: Szczepkowski – Kafel, Nowak; Jarosz(2min), Stojek, Piotrowski – Gniewek(2min), Opiłka; Karasiński(2min), Loża, Rzekanowski – Włodara(2min), Mazur; Broś, Kieler, Menc – Hołda, Słomnicki, Niekurzak(2min), Konieczka.
Trener: Grzegorz Klich

BS Polonia Bytom: Kołodziej – Bodora(2min), Bąk; Augustyniak, Bajon, Panzeca – Proczek, Wilk(2min); Kasprzyk, Sadowski, Wicher(4min) – Gurzyński, Stępień; Wybrał, Mularczyk, Kociszewski – Kasianchuk, Laptinov, Kuzak.
Trener: Mariusz Puzio

NIEDZIELA 17.09:

Zupełnie inaczej dla niebiesko-czerwonych rozpoczęło się niedzielne starcie. Wystarczyło jedynie 1,5 minuty, żeby Sebastian Wicher znalazł sposób na stojącego między słupkami SMS PZHL Igora Tyczyńskiego. W pierwszej tercji nie było dane kibicom zgromadzonym na lodowisku treningowym Jantor II oglądać większej ilości trafień. Rozpoczęcie drugiej odsłony spotkania pozwoliło Polonii na podwyższenie prowadzenia. Tym razem Michał Sadowski, wykorzystując czas gry w liczebnej przewadze, wpakował gumę do siatki. Niebezpiecznie zrobiło się, kiedy w 31 minucie kontakt złapała drużyna gospodarzy. Kara 2 minut nałożona na Kasianchuka chwilę później wydawała się być idealną okazją do wyrównania. Na nieszczęście SMS, to podopieczni trenera Puzio wykorzystali większą ilość miejsca na tafli i za sprawą Augustyniaka sprytnie pokonali Tyczyńskiego po raz 3. Ostatnia tercja była „być albo nie być” dla gospodarzy, jednak od wizji zwycięstwa oddalił ich w 44 minucie Bajon, a na 10 minut przed syreną końcową o zwiększenie przewagi zadbał Devin Panzeca, zdobywając swojego 1 gola w barwach Polonii. W bytomskiej bramce zadebiutował również Amerykanin William Kelly, jednak z pewnością nie będzie najlepiej wspominał tego występu. SMS pokusił się o zdobycie jeszcze jednego trafienia, choć nie miało ono wpływu na rezultat końcowy, a to Polonia przyjechała do domu z kompletem punktów.

SMS PZHL Katowice – BS Polonia Bytom 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

0:1 Sebastian Wicher – Szymon Gurzyński, Michał Sadowski (01:36)
0:2 Michał Sadowski – Paweł Wybral (22:31)
1:2 Jakub Hofman – Rafał Drabik (31:10)
1:3 Igor Augustyniak – Michał Proczek, Piotr Bajon ( 38:56)
1:4 Piotr Bajon – Devin Panzeca, Igor Augustyniak (44:24)
1:5 Devin Panzeca – Igor Augustyniak (49:06)
2:5 Patryk Hanzel – Rafał Drabik (52:30)