Polonia dwukrotnie lepsza od rezerw Jastrzębia w meczach kontrolnych!

28.08.2023

Za niebiesko-czerwonymi hokeistami 2 mecze kontrolne, w których przyszło im dwukrotnie zmierzyć się z ligowym rywalem, czyli rezerwami JKH GKS Jastrzębie. W pierwszym meczu głównym aktorem był Paweł Wybral, który na wyjeździe odnotował hattrick. Podczas starcia na terenie Bytomia kibice zgromadzeni na trybunach mogli oglądać łącznie aż 13 bramek po obu stronach.

Pierwszy mecz kontrolny został rozegrany w formule 3 tercji, każda z nich po 25 minut, jednak bez zatrzymywania czasu na zegarze. W składzie niebiesko-czerwonych zadebiutowali zakontraktowani niedawno zawodnicy, wspomagani przez trzon kadry z ubiegłego sezonu. Decydująca okazała się tercja nr 3. Niekwestionowanym snajperem tego meczu został dobrze znany bytomskiej publiczności Paweł Wybral, który odnotował hattrick. Trafienie, rozwiązujące worek z golami w 1 tercji zaliczył Nikita Laptinov. Tym samym podopieczni trenera Puzio na plus zakończyli pierwsze przedsezonowe starcie.

JKH GKS II Jastrzębie – BS Polonia Bytom 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)

Nikita Laptinov
Paweł Wybiral x3

BS Polonia Bytom: Mateusz Kołodziej (od połowy meczu Matsvei Kuzniatsou) – Aleksander Bodora, Michał Proczek; Szymon Gurzyński, Jakub Wilk, Jan Stępień – Oskar Bąk, Igor Augustyniak; Sebastian Wicher, Piotr Bajon, Paweł Wybiral – Mikołaj Kociszewski, Jakub Mularczyk; Michał Sadowski, Dominik Kasprzyk, Marcin Kuzak – Nikita Laptinov, Kirill Kasianchuk; Oliwier Zarański, Oskar Jaworski, Igor Niewiadomski.
Trener: Mariusz Puzio

Po pierwszym meczu kontrolnym przyszedł czas na starcie testowe na własnej tafli. Jastrzębianie tym razem dysponowali siłami z Tauron Hokej Ligi w postaci byłego zawodnika Polonii, Szymona Kiełbickiego. Oprócz niego skład jastrzębian wzmocnili: Dominik Jarosz, Patryk Polaczyk i Jauhienij Kamienieu. To właśnie gracze z najwyższego stopnia rozgrywkowego trafiali do siatki bytomskiej Polonii. W końcowym rezultacie lepsi okazali się niebiesko-czerwoni hokeiści, a gola na wagę zwycięstwa zdobył Oskar Bąk.

BS Polonia Bytom – JKH GKS II Jastrzębie 7:6 (3:0, 2:4, 2:2)

7-6 Oskar Bąk

BS Polonia Bytom: Mateusz Kołodziej (przy stanie 4-3 Matsvei Kuźniatsou) – Aleksander Bodora, Oskar Bąk; Paweł Wybiral, Piotr Bajon, Igor Augustyniak – Michał Proczek, Jakub Wilk; Dominik Kasprzyk, Michał Sadowski, Sebastian Wicher – Szymon Gurzyński, Jan Stępień; Kirill Kasianchuk, Nikita Laptinov, Mikołaj Kociszewski – Igor Niewiadomski, Jakub Mularczyk, Marcin Kuzak, Oliwier Zarański, Oskar Jaworski.