Lew Olimpiok wybrany maskotką hokejowej Polonii!

05.06.2023

Choć swój debiut w hokejowej wersji zaliczył już kilka dni temu, dziś warto powiedzieć to oficjalnie: Lew Olimpiok, głównie kojarzony z sekcją piłki nożnej został również maskotką hokejowej Polonii. Mamy nadzieję, że do rozpoczęcia sezonu podszlifuje umiejętność jazdy na łyżwach! 🙂

Niezwykle zacięte głosowanie odbywało się za pośrednictwem portalu Facebook, gdzie kibice niebiesko-czerwonych hokeistów odpowiednimi reakcjami mogli wpłynąć na ostateczny wybór klubowej maskotki. Kandydatury były 3, jednak wśród propozycji, jakimi był właśnie Olimpiok, Gołąb i Spartanin, ten pierwszy pozostawił swoich konkurentów daleko, daleko w tyle. Ostatecznie udało mu się zebrać 494 „serduszek” na 942 reakcje, co daje ponad połowę głosów poparcia!

Już w nadchodzącym sezonie to właśnie dobrze znany bytomskim kibicom Olimpiok będzie uświetniał swoim towarzystwem mecze, a także wszystkie inne wydarzenia, w których udział będą brali zawodnicy hokejowej Polonii. Nie możemy się doczekać, kiedy nasz nowy przyjaciel wspólnie z hokeistami i hokeistami zainauguruje rozgrywki 2023/2024!

prepared by sid & kofa ice hockey freaks