W objęcia Morfeusza – tylko z firmą Senactive!

25.05.2023

Oprócz zdrowego odżywiania, dbałości o swoje zdrowie, treningów i ciągłego rozwoju, w życiu sportowca jest jeszcze jeden ważny element – SEN. Odpowiednia dawka snu ma zbawienny wpływ na funkcjonowanie i wyniki sportowe. Ucieczka przed nim hamuje wytwarzanie glikogenu
i węglowodanów, które w naturalny sposób są magazynowane w organizmie i są swoistym zapasem krytycznym energii. Oczywiście, istnieją suplementy, pozwalające ją zapewnić, jednak jeśli można opierać się na tym, co mamy w sobie – czemu nie? Na dobry sen składa się wiele czynników: jego długość, temperatura pomieszczenia, czy to, co robimy przed samym zaśnięciem. Czego jeszcze nie wymieniliśmy? A chociażby materac.

Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie teraz powrót z ciężkiego meczu do domu. Daliście z siebie wszystko, dodatkowo niezbędna była dogrywka i rzuty karne. Dobre kilka godzin spędzone na lodowisku przy podwyższonym poziomie aktywności fizycznej. Wracacie do domu, zadowoleni z rezultatu, ale wykończeni. Otwieracie drzwi sypialni i już sam widok zdejmuje z część zmęczenia. Kiedy dołożymy do tego moment, kiedy po szybkim prysznicy kładziemy się do łóżka, na dobrze wybranym materacu, a ciężka głowa spoczywa po trudach całego dnia na odpowiednio wyprofilowanej poduszce. Wy też w tym momencie poczuliście usilną potrzebę położenia się? My też! Ale wiemy kto jest w stanie zapewnić nam najlepsze warunki do komfortowego snu – nasz partner, firma Senactive.

S JAK SPECJALIŚCI OD SNU

Już na samym początku powinniśmy trochę się poprawić. W tytule tego akapitu brakuje słowa „zdrowego i efektywnego snu”. Od prawie 20 lat firma Senactive dba o dobry sen tysięcy osób, które im zaufały na przestrzeni lat. W końcu to właśnie sen zajmuje blisko połowę naszego życia – zatem czy można do tematu doboru materaca czy akcesoriów podejść lekceważąco? Nie radzimy. Nasz partner opierając się na latach doświadczenia pomieszanego z ciągłym rozwojem i sięganiem po najnowsze osiągnięcia nauki daje nam komfort na najwyższym poziomie. Zaskakiwać może również podejście naszego sponsora. Oprócz pełnego profesjonalizmu niesamowity jest fakt, jak bardzo firma rozumie znaczenia łóżka w życiu codziennym. Bo w końcu łóżko to nie tylko sen. To też walka na poduszki z dziećmi o poranku, wspólne czytanie bajek na dobranoc, późne śniadania we dwoje, zagłębianie się w kryminały przy kubku ulubionej kawy. Łóżko to miejsce zapewniające nam poczucie bezpieczeństwa
 i wygody, kryjące nas przed tym wszystkim, co czeka nas na zewnątrz. W takim wypadku jego wybór nie może pozostać dziełem przypadku. Jeśli chcecie tego uniknąć – Senactive pomoże.

E JAK EFEKTYWNOŚĆ

Jednym z elementów wpływających na efektywność naszego snu jest odpowiedni dobór materaca. Nie jest to prosta sprawa i wbrew pozorom może spędzić sen z powiek (o ironio!). Dodatkowo, materac wybieramy na dobre kilka lat, zatem warto poświęcić na poszukiwania czas
 i przede wszystkim zaufać w tej materii specjalistom. Oprócz tego, że na blogu naszego partnera – marki Senactive znajdziecie szereg opisanych krok po kroku porad dotyczących doboru materaca to dodatkowo na miejscu wyszkolony personel salonu na najwyższym poziomie zawsze służy radą „okiem eksperta”. Mnogość oferowanych materacy może namieszać w głowie. Piankowe, sprężynowe, hydrydowe. Ważna jest twardość, wielkość, materiał z jakiego jest wykonany. Kolejne elementy, które warto wziąć po uwagę przy zakupie: alergie, pozycja w jakiej śpimy najczęściej, stan naszego zdrowia, a przede wszystkim kręgosłupa. W głowie rodzi się multum pytań – na każde z nich odpowiedź da wam właśnie firma Senactive. Mnogość oferowanych wariantów to pewność, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zakup produktów marki Senactive to jednocześnie gwarancja najwyższej jakości, a także najbardziej efektywnego i zdrowego snu.

N JAK… NASA

Teraz już z pewnością każdy się zastanawia, jaka literówka trafiła się powyżej. Odpowiadamy: żadna! Kolejne pytanie: co ma wspólnego N.A.S.A z materacami, o których mowa? A no bardzo dużo. Łączy jest technologia Outlast, czyli inteligentny system aktywacji regulacji temperatury, który został wynaleziony właśnie dla NASA. Kosmiczna sprawa, nie zaprzeczamy. W dużym skrócie – technologia ta pozwala na wyrównanie ekstremalnych wahań temperatury. Co to oznacza w praktyce? Oznacza to przede wszystkim, ze materiał kumuluje w sobie i absorbuje nadwyżkę ciepła, żeby w razie potrzeby dostarczyć je ciału, co zapewnia stałe uczucie komfortu. W swojej ofercie firma Senactive ma nie tylko materace dla dorosłych wzbogacone o technologię Outlast, ale także poduszki, a także materace dla dzieci. Sięganie po najnowsze technologie, bardzo często przełomowe, to domena naszego partnera. W całym procesie tworzenia coraz to nowych produktów do swojej oferty firma Senactive szuka optymalnie jak najlepszych rozwiązań wpływających na komfort snu. Nie traktują snu jak jednej z wielu kolejnych czynności niezbędnych do życia. To piękny rytuał, wręcz mistyczny, które niezwykle mocno wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie.

ACTIVE, czyli CZĘŚĆ DLA SPORTOWCÓW

Nie bylibyśmy sobą, gdyby dla nas człon ACTIVE w nazwie naszego sponsora nie równał się ze sportem. W końcu właśnie sport, aktywność to dla nas lwia część życia. Już we wstępnie wprowadziliśmy Was w temat wpływu snu na życie sportowca. Ale glikogen i węglowodany to nie wszystko. Co się może wydarzyć przy niewystarczającej ilości snu oraz przy braku odpowiedniego jego komfortu? Spadek wytrzymałości mięśni, zmniejszenie ogólnej wydolności organizmu, spada zawartość tlenu, zaburzona jest równowaga w schładzaniu organizmu w wyniku pocenia się. Bez względu na intensywność treningu, to właśnie podczas odpowiedniej i zbilansowanej dawki snu odbudowują się mięśnie, leczą stany zapalne i uzupełniane są komórki energetyczne. Każdy świadomy sportowiec traktuje sen jako część swojego planu treningowego. Więc nie tylko ilość przesypianych godzin, ale również to, na czym śpi sportowiec ma znaczenie. Marka Senactive od lat obracająca się w kręgach sportowych doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Lata współpracy i wzajemnego poznawania się poskutkowały tym, że świadomość przedstawicieli i pracowników naszego partnera odnośnie doboru materacy i akcesoriów dla sportowców jest olbrzymia. Sen przekłada się na wyniki sportowe. Chcemy być najlepsi dlatego współpracujemy z najlepszymi, a marka Senactive to potwierdzenie tego stwierdzenia.

prepared by sid & kofa ice hockey freaks