Zdrowie zawarte w małych kapsułkach – poznaj Panawit.

20.04.2023

Jeśli rozpatrujemy plusy i minusy sportów drużynowych, których jednym z przykładów jest zdecydowanie hokej, widzimy znaczną przewagę tych pierwszych. No bo w końcu uprawianie sportu w towarzystwie m.in. obniża poziom stresu w naszym organizmie. Zagłębiając się w aspekty psychologiczne, już dawno udowodnione zostało, że sporty drużynowe sprzyjają nawiązywaniu lepszych stosunków międzyludzkich (nie tylko tych w świecie sportu), mają niezwykły wpływ na poczucie koleżeństwa czy towarzyskości. Uczą zasad fair play, szacunku dla rywala – ale przede wszystkim uczą funkcjonowania w zespole; kto lepiej podpowie i zmotywuje niż kolega czy koleżanka z szatni? Przynależność do zwartej, jednolitej grupy ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie.

W grupie czujemy się mocniejsi – możemy nie tylko czerpać naukę od otaczających nas osób, ale także ją przekazywać dalej. W zespole nie ma elementów mocniejszych i słabszych; każdy na odpowiednią, przypisaną sobie rolę i robi wszystko co w jego mocy, żeby całość kolektywu działają dobrze i osiągała jak najlepsze rezultaty. Czy to nie brzmi znajomo dla osób zajmujących się szeroko pojętą nauką o funkcjonowaniu naszego organizmu? Wszystkie jego elementy muszą ze sobą współpracować żeby dać jak najlepsze efekty. W całej tej machinie zwanej organizmem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania elementem są witaminy. Te składniki odżywcze dostarczane do organizmu człowieka (większość z nich musimy sobie dostarczać – z niewielkimi wyjątkami) są potrzebne w wielu procesach metabolicznych i biochemicznych. O tym z pewnością wie najlepiej nasz sponsor – firma Panawit.

Samo słowo „witamina” powstało ze zlepku dwóch różnych wyrazów (ciekawostka – to polski naukowiec, Kazimierz Funk, wymyślił ten wyraz i jako pierwszy odkrył i opisał pierwszą witaminę): „vita” czyli życie i „amine”, co miało związek z zawartością grupy aminowej. My skupimy się na tej pierwszej części!

W JAK WITAMINY, NO BO CO?

Nie wspomnieć w tym tekście o witaminach, czyli najważniejszym elemencie, byłoby grzechem. Szczególnie zerkając na ofertę naszego sponsora, firmy Panawit. Szeroka paleta witamin w przystępnej cenie – u nich macie to zagwarantowane. Ilość witamin, o której wiemy na dzień dzisiejszy może przyprawić o ból głowy. Kiedyś wyróżniano łącznie 13 podstawowych odmian – dziś już wiadomo, że 13 odmian posiada sama witamina B (a niektóre z nich występują w kilku postaciach). A na co mają wpływ witaminy? Tutaj spektrum jest szerokie jak oferta naszego sponsora: mineralizacja kości i zębów, prawidłowe funkcjonowanie skóry, krzepnięcie krwi, metabolizm mięśni, utrzymywanie prawidłowej struktury kości, funkcjonowanie włókiem układu nerwowego, serca, obniżenie poziomu cholesterolu. Na wymienianie wszystkich czynników, na które mają wpływ, nie ma czasu – udowodniliśmy chyba, że są potrzebne, to nie podlega dyskusji.

I JAK INFORMACJE W ZWARTEJ GRUPIE

I choć ilość witamin i ich znaczenia może przerażać początkujących w tej dziedzinie – Panawit przychodzi w pomocą. Bardzo intuicyjna strona internetowa oraz papierowe katalogi dzielą nam witaminy w zależności od naszych potrzeb: dla seniorów, dla kobiet, dla mężczyzn, dla dzieci oraz dla aktywnych. Co znajdziemy w poszczególnych kategoriach? Od potasu czy elektrolitów dla sportowców, poprzez witaminę C do ssania dla najmłodszych, kompleks witamin na okres menopauzy czy kwas foliowy dla kobiet, aż po olej z wiesiołka czy multiwitaminę dla naszych seniorów. Wszystko to w przejrzystym katalogu na stronie zawierającej odnośniki do miejsc, w których można zakupić wymienione produkty. Dawka zdrowia skumulowana w jednym miejscu – to właśnie nasz sponsor.

T JAK TROCHĘ OD KUCHNI

Trochę od kuchni i trochę od końca – pokrótce opowiemy o naszym sponsorze, firmie Panawit. W swojej ofercie posiadają pełną gamę suplementów zawierających składniki wspierające nasze zdrowie. Każdy produkt tworzony przez naszego partnera powstaje w oparciu o zaawansowane technologie produkcyjne i nowinki naukowe. Dodatkowo, warto nadmienić fakt, że przestrzegają rygorystycznych standardów systemu kontroli jakości – spełniają wymagania jakościowe GMP i HACCP, a także normy, które reguluje prawo międzynarodowe i krajowe. Niezwykłą wagę przywiązują również do opakowań, w jakich do sprzedaży dostają się ich produkty: są idealnie izolowane przed światłem i wilgocią. Każdy preparat z poszczególnych grup terapeutycznych oznaczany jest innym kolorem. To spore ułatwienie dla osób przyjmujących kilka produktów jednocześnie.

prepared by sid & kofa ice hockey freaks