Szansa na podwójne złoto w Bytomiu. Poloniści powalczą z Niedźwiadkami Sanok o zwycięstwo w MHL

16.03.2023

Przed szansą na zdobycie kolejnego w tym sezonie złota dla BS Polonii Bytom, staną hokeiści drużyny seniorów. Łatwo nie będzie, bo już wiemy, że podopieczni Mariusza Puzio na swój teren przyjeżdżają ze stanem rywalizacji 0-1. W środę 15 marca o godzinie 18:00 nieznacznie lepsi okazali się hokeiści z Sanoka, wygrywając na własnej tafli 4-3, i to oni przyjeżdżają w lepszej sytuacji na rewanż przy ul. Pułaskiego. Czy Polonia doprowadzi do dwóch spotkań w Bytomiu i sięgnie po złoto?

Zerkając na statystyki fazy play-off, można dostrzec z jak dobrym kolektywem zbudowanym z mocnych indywidualności przyjdzie zmierzyć się hokeistom bytomskiej Polonii. Pierwsze cztery miejsca punktacji kanadyjskiej należą właśnie do zawodników z Sanoka. Takie nazwiska jak: Louis Miccoli, Konrad Filipek, Karol Biłas czy Damian Ginda, będą stanowić o sile drużyny przeciwników. Po drugiej stronie stanie zespół bytomskich graczy, gdzie również nie brakuje hokeistów, którzy w najważniejszych meczach potrafią wziąć na siebie ciężar gry. Na lidera fazy play-off zdecydowanie wyrasta Szymon Mularczyk, który w 5 spotkaniach ćwierćfinałowych i półfinałowych zdobył dokładnie 5 goli.

W zakończonym w styczniu sezonie zasadniczym, dwukrotnie górą byli hokeiści BS Polonii Bytom. Pierwsze ligowe starcie Polonia wygrała pewnie 8:2 nie dając szans gościom, a hattricka zaliczyli Piotr Bajon i Sebastian Wicher. Spotkanie rewanżowe w Sanoku zakończyło się wynikiem 4-5,
a zwycięzcę wyłoniła dopiero dogrywka. W ubiegłorocznych rozgrywkach to właśnie Niedźwiadki skutecznie ogrywały swoich przeciwników w drabince i  w finale sezonu 2021/2022, zwyciężając z MKS-em Sokoły Toruń, sięgnęły po zwycięstwo w 1. Lidze

Mimo porażki w środowym, niezwykle wyrównanym starciu, podopieczni Mariusza Puzio zrobią wszystko, by złoto wróciło do Bytomia. Bezcennym wsparciem zapewne będą kibice, którzy już tydzień wcześniej podczas finału Polskiej Ligi Hokeja Kobiet, pokazali jak trudnym terenem jest lodowisko przy Pułaskiego dla drużyn przyjezdnych.

Pierwszy mecz rewanżowy zaplanowano na sobotę 18 marca, na godzinę 17:00. Jeśli Poloniści doprowadzą do stanu 1-1, decydujące starcie odbędzie się w niedzielę 19 marca o godzinie 17:00, również na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów. Bilety na finał do nabycia są w serwisie Kupbilet.pl oraz w dniu meczu, na 2h przed rozpoczęciem gry. Dzieci do ukończenia 10. roku życia wchodzą na mecz za darmo. Organizator zachęca do zakupu biletów w wersji online, by uniknąć kolejek do kas w dniu imprezy.  

Wydarzenie:

Finał MHL/1.ligi: BS Polonia Bytom – UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok

Kiedy – 18 marca 2023 godz. 17:00, ew. trzeci mecz 19 marca 2023 godz. 17:00

Gdzie – Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów, ul. Pułaskiego 71

Bilety – Kupbilet.pl, Kasa Lodowiska (otwarcie o 15:00 w dniu meczu)

Bilety ulgowe – Bilet ulgowy przysługuje dzieciom i młodzieży uczącej się od 10 r.ż do ukończenia 24 r.ż za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej/studenckiej oraz osobom powyżej 65. roku życia, za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek. Dzieciom do lat 10 przysługuje bezpłatne wejście na mecz BS Polonii Bytom. Muszą jednak przebywać pod stałą opieką rodziców lub opiekunów i nie przysługuje im miejsce siedzące.

prepared by sid & kofa ice hockey freaks