Pierwszy krok w kierunku mistrzostwa wykonany. Polonia pokonuje gdański Stoczniowiec!

05.03.2023

Ile emocji, a w końcowej fazie radości, wczorajszy mecz hokeistek przyniósł z pewnością nie tylko ich fanom, ale także wszystkim entuzjastom bytomskiego hokeja. Żeńska drużyna pokonała na wyjeździe GKS Stoczniowiec Gdańsk 1-4 i tym samym zrobiła pierwszy krok w kierunku zdobycia 12 tytułu w historii! MECZ FINAŁOWY ODBĘDZIE SIĘ JUŻ 11 MARCA W BYTOMIU!

Stan rywalizacji z sezonu zasadniczego pozostawiał wiele niewiadomych. Choć pierwsze spotkanie pewnie wygrały bytomianki, rewanż w Gdańsku należał jednak do gospodarza. Nie ma jednak ani grama kłamstwa w stwierdzeniu, że faza play-off rządzi się swoimi prawami i nie można porównywać jej do żadnego innego momentu rozgrywek. Hokeistki BS Polonii Bytom pojechały do Gdańska niezwykle zmotywowane, w końcu na szali wisi kolejny tytuł mistrzowski. Gdańska drużyna w tym roku, tak mocno jak nigdy przedtem, postawiła sobie na cel ten właśnie tytuł niebiesko-czerwonym odebrać. Już od pierwszych minut początku spotkania było widać, że obie strony będą walczyć o każdy centymetr lodu i każdy krążek. Pomimo wysokiego tempa i wielu sytuacji bramkowych, żaden z zespołów nie wyszedł na prowadzenie przez pierwsze 20 minut. Więcej szans na to miały podopieczne trenera Jędrzejczyka, jednak nie wykorzystały dwóch pierwszych okresów gry w liczebnej przewadze.

Sytuację zmieniła kara nałożona pod koniec 1 tercji na Renatę Tokarską. Po powrocie na lód po przerwie przewagę jednego zawodnika wykorzystała Wiktoria Dziwok, dając swojej drużynie upragnione prowadzenie. Festiwal kar rozpoczęty przez bytomianki mocno wpłynął na ich koncentrację i zmęczenie. Tym razem skuteczność nie zawiodła gdańskich hokeistek, a 2 minuty karne Alicji Wcisło zamieniła na gola wyrównującego Natalia Kamińska. Druga tercja zakończyła się ponownie remisem – tym razem jednobramkowym. Wszystko miała rozstrzygnąć ostatnia odsłona spotkania. To, jak bardzo poprawiły swój celownik strzelecki bytomianki w trzeciej tercji jest nie do opisania. Na prowadzenie wyprowadziła gości Ida Talanda, zdobywczyni złotego gola w ubiegłorocznym finale. Lekkie zamieszanie w szeregach gdańskiego zespołu chciał uspokoić trener prosząc o czas, jednak skutek tego zagrania był zgoła odwrotny. Hokeistki z Bytomia konsekwentnie w trzeciej odsłonie grały swój hokej, a jako trzecia na listę strzelców wpisała się nie kto inny, jak kapitan drużyny, Karolina Późniewska. Na niespełna półtorej minuty przed końcem spotkania gdańszczanki postawiły wszystko na jedną kartę decydując się na ściągnięcie z bramki Nadii Ratajczak. I tym razem ich plany pokrzyżował bytomski kolektyw. Strzałem wprost do bramki z połowy tafli popisała się Klaudia Kaleja tym samym zamykając listę strzelców i podkreślając dominację swojej drużyny.

Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców na SPOTKANIE FINAŁOWE PLHK, które odbędzie się 11 MARCA 2023 ROKU O GODZINIE 20:00. Bilety do nabycia za pośrednictwem Kupbilet: FINAŁ PLHK: BS Polonia Bytom – GKS Stoczniowiec Gdańsk – KupBilet.pl

4 marca 2023, godz. 17:30, Hala Olivia Gdańsk

GKS Stoczniowiec Gdańsk – BS Polonia Bytom 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

0:1 Wiktoria Dziwok – Patrycja Sfora, Karolina Późniewska (20:51)
1:1 Natalia Kamińska – Katarzyna Kasprzycka, Maja Brzezińska (38:08)
1:2 Ida Talanda (57:02)
1:3 Karolina Późniewska – Wiktoria Dziwok, Ida Talanda (57:02)
1:4 Klaudia Kaleja (59:37)

GKS Stoczniowiec Gdańsk: Ratajczyk (Kwiatkowska) – Korkuz, Cybulska(2min); Brzezińska(2min), Kasprzycka, Siejka – Tokarska(2min), Kamińska(2min); Kobus, Schramm Iga, Łąpieś(2min) – Schramm Ines, Łapińska, Sencerz, Świątek.
Trener: Zenon Obłoński

BS Polonia Bytom: Kurek (Bujak) – Chrapek, Sfora; Dziwok(2min), Późniewska, Talanda – Wcisło(6min), Gogoc; Brysz, Kaleja, Zięba – Piasecka, Patla; Isztok, Krzemień, Gapińska – Chorzępa, Nowak, Firek..