Minihokejowy weekend.

14.03.2023

Sobota 11.03.2023r Rožnov pod Radhoštěm poziom AA

Może trochę nadchodzący finał turnieju Czerkawski Cup dla roczników 2013, a może ciekawość jak to wygląda w Czechach, skłonił nas do zorganizowania wyjazdu na turniej do Rožnova Pod Rodhastem. Turniej dedykowany dla dzieci z 2013 zorganizowany był na dwie grupy, A lepszą i B słabszą, każda grupa gra osobny turniej na swojej połowie lodowiska, 2 razy po 20 minut.

Team A w skład którego wchodziły dzieci z rocznika 2013, pierwszy raz grał w turnieju w Czechach i od razu trafił na bardzo dobrze grających przeciwników. Drużyna zebrała dużo bardzo cennego doświadczenia i motywację do dalszej pracy.

Team B złożony z młodszych dzieci 2015/2014, miał okazję parę razy skosztować podobnego grania, dzięki czemu trener mógł „wycisnąć” z młodych zawodników trochę więcej, a dzięki urwaniu punktów starszym przeciwnikom, udało im się zająć miejsce na pudle.

Niedziela 12.03.2023r. Uherský Ostroh poziom AAA

Dzieci z rocznika 2015, walczyły tym razem przeciwko swoim rówieśnikom w meczach po 25 minut. Może zbyt pewne siebie, a może jeszcze nie wystarczająco obudzone przegrały swój pierwszy mecz z kolegami z HC Slezan Opava, późniejszym zwycięzcą turnieju. Następny mecz to już prawdziwa walka i gryzienie lodu, pełne zaangażowanie i gra krążkiem, daję wygraną 9:5 z HC Zubr Přerov.

Następne mecze już bez specjalnej historii, coraz lepsza gra krążkiem, maksymalne zaangażowanie i świetne interwencje bramkarzy, dają wygrane 33:0 z HC LVI Břeclav i 15:1 z HC Uherské Hradiště. Ostatecznie młoda Polonia wraca do domu na tarczy zajmując 2 miejsce.

Niedziela 12.03.2023r Opole turniej ŚZHnL Kat. II 2015 i młodsi.

Tymczasem do Opola na turniej „ligowy” minihokeja kat II, Śląskiego Związku,  wybrała się ekipa złożona głównie z debiutantów. Młodsze dzieci dzięki czeskim wojażom swoich koleżanek i kolegów, miały okazję zdobyć pierwsze doświadczenia i zagrać przeciwko przeciwnikom z Opola, Katowic i Sosnowca.”