Czas napisać kolejny rozdział starć z gdańskim Stoczniowcem. Już jutro pierwszy mecz hokeistek w finale PLHK!

03.03.2023

Historia lubi się powtarzać, więc i tym razem nie będzie inaczej. Po raz kolejny żeńskiej drużynie BS Polonii Bytom przyjdzie w finale skrzyżować kije z zespołem GKS Stoczniowca Gdańsk. Już w najbliższą sobotę tj. 4 marca 2023 w gdańskiej Hali Olivia punktualnie o 17:30 rozpocznie się pierwszy mecz najważniejszego etapu rozgrywek. Kto tym razem zdobędzie złoto, a kogo będzie musiało zadowolić srebro? Przekonamy się już niedługo.

Droga do finału dla obu drużyn przebiegła stosunkowo bezboleśnie – w obu wypadkach wystarczył dwumecz, żeby zameldować się w bezpośredniej walce o złoto. Podopieczne Dariusza Jędrzejczyka najpierw w Oświęcimiu pokonały tamtejszą UKHK Unię 1-9, żeby w meczu rewanżowym postawić przysłowiową „kropkę nad i” zwyciężając 7-1 przed własną publicznością. Aż  Gdańszczanki po pierwszym pewnie wygranym 0-5 spotkaniu z tyskimi Atomówkami w drugim starciu zapewniły sobie i swoim kibicom swoistą huśtawkę emocji. Dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę meczu nr 2, a szalę na stronę Stoczniowca przechyliła Renata Tokarska.

Naprzeciw siebie staną dwie, zupełnie różne drużyny. Polonia Bytom, będąca miksem doświadczenia, które reprezentują takie zawodniczki jak Karolina Późniewska, Klaudia Kaleja czy Patrycja Sfora i młodzieńczej świeżości, o którą zadbają m.in. Reprezentantki Polsku U18 Lena Zięba czy Nikola Isztok. Po drugiej stronie zobaczymy dobrze znaną wszystkim gdańską drużynę przepełnioną nazwiskami znanymi w ostatnim czasie z występów w biało-czerwonych barwach. W ich szeregach z pewnością nie zabraknie mocno obytych w spotkaniach najwyższej rangi hokeistek takich jak Renata Tokarska czy Dominika Korkuz. O sile drużyny stanowić będzie również Magdalena Łąpieś, najskuteczniejszy snajper drużyny z Trójmiasta. Naprzeciwko siebie staną również niezwykle mocne duety bramkarskie. Po jednej stronie Katarzyna Kurek i Julia Bujak, po drugiej Nadia Ratajczyk i Natalia Kwiatkowska.

W zakończonym sezonie zasadniczym 2022/2023 stan rywalizacji wynosi 1:1. Dominacja i pewna wygrana podopiecznych trenera Jędrzejczyka w Bytomiu po bramkach Klaudii Chrapek, Patrycji Sfory, Karoliny Późniewskiej i dwukrotnie Olivii Tomczok, musiała uznać wyższość drużyny przeciwnej podczas rewanżowego spotkania w Gdańsku. To właśnie na początku stycznia w Hali Olivia niebiesko-czerwone musiały przełknąć gorycz pierwszej od ponad 700 dni porażki (mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla GKS Stoczniowca Gdańsk).

Poziom obu zespołów chyba jeszcze nigdy nie był tak wyrównany, a rozkład sił wskazuje na niesamowicie zaciętą batalię. Choć przed nami mecz nr 1, już dziś zapraszamy serdecznie do wspierania bytomskich hokeistek w meczu domowy. Drugie starcie drużyn z Bytomia i Gdańska zaplanowane zostało na 11 marca 2023 – o dokładnej godzinie rozgrywania spotkania będziemy informować za pośrednictwem naszych kanałów w social mediach. Walka rozpoczyna się już jutro. Zostańcie naszym dodatkowym zawodnikiem i razem powalczmy o obronę mistrzowskiego tytułu. Złoto zadomowiło się w Bytomiu – postaramy się, żeby tak pozostało. Do zobaczenia na lodowisku!

prepared by sid & kofa ice hockey freaks