„Zagraliśmy razem” po raz 31 – podsumowanie licytacji WOŚP 2023.

03.02.2023

Nucąc słowa piosenki Mieczysława Fogga „Ta ostatnia niedziela” chcemy jeszcze na moment wrócić myślami do 31 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenia, które miały miejsce 29 stycznia były tylko dodatkową atrakcją – cel główny był jeden: walka z sepsą. Po raz kolejny ludzie nie tylko w Polsce, ale i w najdalszych zakątkach światach „GRALI RAZEM” pokazując, jak wielkie serca mają. Chęć pomocy innym, bardziej potrzebującym, przyświecała również mieszkańcom naszego miasta.

Na ulicach Bytomia można było spotkać ponad 200 wolontariuszy i wolontariuszek, którzy nie zważając na warunki pogodowe przemierzali kolejne kilometry w szczytnym celu. Kwestujący na ulicach w swoich kolorowych puszkach zgromadzili ponad 166 tysięcy złoty. Nie zabrakło również wpłat do eSkarbonki, której końcowa kwota opiewała na 32 tysiące! Niezmiennie elementem zbiórek na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy były także internetowe licytacje odbywające się za pośrednictwem portalu ALLEGRO.

Wszystkie trzy sekcje występujące pod szyldem Bytomskiego Sportu również miały swój udział w tegorocznym finale. „Mecz dla wszystkich – małych i dużych” okazał się strzałem w dziesiątkę! Impreza, na której można było zmierzyć się z piłkarzami i koszykarzami Polonii Bytom przyciągnęła rzesze fanów i pozwolił uzbierać 1400zł. Oprócz wydarzeń, jakie miały miejsce na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów oraz w Hali na Skarpie, drużyny Polonii Bytom, idąc śladem ubiegłego roku, dołączyły się do internetowych licytacji. Wśród 191523 wszystkich wystawionych przedmiotów i „doznań” znalazły się m.in trening z żeńską drużyną hokeja, koszulka meczowa Starcia Pokoleń Polonia vs. Bobry, medal za Mistrzostwo Młodzieżowej Hokej Ligi sezonu 2020/2021, czy spotkanie z najlepszym strzelcem piłkarskiego zespołu, Dawidem Wolnym, które zainteresowani wylicytowali na aukcji za łączną kwotę 3845,50zł.

Niezmiennie, bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się nie rzeczy materialne, a aktywności z drużynami. Odzew na treningi z hokeistami i hokeistkami przebił nawet ubiegłoroczne licytacje! Nie powinno to jednak dziwić, w końcu możliwość ubrania całego specjalistycznego sprzętu sportowego, zawiązanie łyżew i wzięcie do rąk prawdziwego kija jest nie lada gratką, nie tylko dla tych najmłodszych, ale i tych nieco starszych. Jeśli dorzucimy do tego nowoczesną infrastrukturę Lodowiska w Bytomiu, a także możliwość szlifowania umiejętności pod wodzą trenera Mariusz Puzio, czyli Reprezentanta Polski i olimpijczyka, mamy gotową receptę na udaną licytację. Niewątpliwym atutem, wartym każdej ceny jest zagranie u boku Karoliny Późniewskiej, czyli „Czerkawskiego w spódnicy” czy ostoi drużyny seniorów, znanego w hokejowym świecie kapitana Piotra Bajona. Dla zwycięzców nie miała znaczenia odległość dzieląca ich od serca Górnego Śląska, a dla spotkania z naszymi zawodnikami i zawodniczkami są w stanie pokonać każdy kilometr. Czekamy na nich w naszym „domu” przy ul. Pułaskiego 71 z niecierpliwością!

I choć to właśnie te licytacje cieszyły się ogromnym odzewem, nie zapominamy także o wystawionych na aukcję pamiątkach klubowych. Miło nam ogłosić, że oba medale, tj. medal za Mistrzostwo Polskiej Ligi Hokeja Kobiet 2021/2022 oraz Mistrzostwo Młodzieżowej Hokej Ligi 2020/2021 trafią w ręce jednej osoby, zasilając swoją wartością jej kolekcję. Cieszymy się, że hokejowa BS Polonia Bytom po raz kolejny mogła choć w małym stopniu włączyć się w coroczne granie Orkiestry i dorzucić cegiełkę do walki z sepsą.

Informujemy, że dzięki hojności wszystkich, którzy wzięli udział w licytacjach, przekazaliśmy z naszego ramienia na fundację WOŚP łączną kwotę opiewającą na 5245,50 zł. Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że w podczas kolejnego, 32 finału będziecie nadal GRAĆ Z NAMI! Do końca świata i jeden dzień dłużej!

prepared by sid & kofa ice hockey freaks