UHKH Unia Oświęcim przeciwniczkami Polonii w półfinale!

13.02.2023

W niedzielę 12 lutego hokeistki bytomskiej Poloniii poznały swoje półfinałowe rywalki. W dwumeczu drużyn Kojotek Naprzód Janów i UKHK Unii Oświęcim lepsze okazały się zawodniczki z Małopolski i to właśnie one już w najbliższą sobotę skrzyżują kije z podopiecznymi trenera Jędrzejczyka. Drugi mecz hokeistki rozegrają w Bytomiu, 25 lutego o godzinie 17:00 (ewentualny 3 mecz przypada na niedzielę 26 lutego).

Drużyna Polonii Bytom pierwszy raz w sezonie zasadniczym zmierzyła się z Oświęcimiem pod koniec września. Podczas meczu wyjazdowego bytomianki zdominowały gospodarzy wygrywając 2-9. Bramki dla niebiesko-czerwonych zdobywały Olivia Tomczok x2, Lena Zięba x2, Alicja Mota x2, a po jednym trafieniu odnotowała Klaudia Kaleja, Ida Talanda i Milena Piasecka. Oba gole dla drużyny UKHK Unii Oświęcim na swoje konto dopisała Joanna Strzelecka, której kolejno asystowały Ada Wawrzyk i Anna Zaborska. W meczu rewanżowym czyste konto zachowały bramkarki Polonii (do 40 minuty Julia Bujak; później Wiktoria Poziemba), a samo spotkanie zakończyło się wynikiem 8-0 na korzyść niebiesko-czerwonych. Na liście strzelców można było zauważyć takie nazwiska, jak: Dziwok x2, Kaleja x2, Zięba, Talanda, Późniewska i Gogoc. Warto zaznaczyć również, że hokeistki z Bytomia oddały aż 58 strzałów na bramkę, przy jedynie 14 próbach rywalek.

Jeśli rozpatrujemy statystyki indywidualne w szeregach półfinałowych przeciwniczek Polonii prym wiedzie wspominana powyżej Joanna Strzelecka. W 8 rozegranych spotkaniach rundy zasadniczej zgromadziła dokładnie 13 punktów za 10 bramek i 3 asysty. Druga lokata należy do Martyny Solorz z 7 „oczkami” na koncie w punktacji kanadyjskiej (2 gole i 5 asyst). Najlepiej asystującymi zawodniczkami są wspominana Martyna Solorz i Ada Wawrzyk. Każda z nich 5 razy w sezonie zasadniczym inicjowała akcje strzeleckie koleżanek z drużyny. Dwa mecze fazy play off zdecydowanie należą do Kamili Wieczorek. Zawodniczka UKHK Unii Oświęcim w dwumeczu z Kojotkami zdobyła 5 bramek (przy czym 4 z nich w niedzielnym spotkaniu) i zaliczyła jedną asystę. Po 3 punkty w ostatnich 2 starciach zanotowały Anna Kot, Anna Zaborska i Joanna Strzelecka.

Dwumecz z Kojotkami Naprzód Janów zaczął się dość nieprzyjemnie dla unitek. Pierwsze spotkanie rozgrywane na katowickim lodowisku „Jantor” skończyło się wynikiem 4:2 dla gospodarzy. W szeregach UKHK Unii bramki zdobywały Kamila Wieczorek i Anna Kot. Drugi mecz był dla hokeistek z Małopolski swoistym „być albo nie być”. Kojotki do spotkania podeszły bez swojej liderki, młodej Małgorzaty Zakrzewskiej, co skrzętnie wykorzystał zespół gospodarzy. Unia rozgromiła Naprzód Janów 7-1 tym samym meldując się w półfinale.

Data pierwszego spotkania między drużyną BS Polonii Bytom, a UKHK Unii Oświęcim przypada na 18 lutego (sobota). Mecz rozpocznie się planowo o godzinie 12:30 na Hali Lodowej MOSiR w Oświęcimiu przy ulicy Chemików 4. Mecz rewanżowy będzie miał miejsce 25 lutego na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów. W przypadku konieczności rozegrania trzeciego meczu rozstrzygającego losy rywalizacji, spotkanie odbędzie się dzień później, 25 lutego, również w Bytomiu. Już dziś serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym hokeistkom i wspierania ich w walce o obronę tytułu mistrzowskiego.

prepared by sid & kofa ice hockey freaks