Kanadyjska przygoda hokeistów Żaka Starszego!

23.02.2023

Niesamowita przygodę mają za sobą hokeiści Żaka Starszego: Filip Stępowski, Wiktor Klima i Nicholas Zając. Wraz z Akademią Hokejową Wróbla polecieli do Kanady, a dokładniej do Quebec, na prestiżowy turniej młodzieżowy Pee-Wee.

Aż 10 dni spędzili w Quebec City młodzi bytomscy hokeiści. Na największym młodzieżowym turnieju hokejowym Pee-Wee Quebec rozegrali 6 niezwykle emocjonujących, ale i wymagających spotkań. Smaku tej wiadomości dodaje fakt, że mecze rozgrywane były na arenie Centre Videotron mogącej pomieścić bagatela 18 tysięcy widzów. Oprócz głównego elementu, jakim niewątpliwie był start w turnieju i zmagania z innymi drużynami, dodatkowymi atrakcjami były m.in: zwiedzanie samego Quebec City, wycieczki na Wodospad Montmorency Falls, śnieżny park Village Vacances Valcartier czy jezioro Beauport Lake. Młodych hokeistów nie ominęła typowa dla tego regionu burza śnieżna.

Drużyna AHW wygrała z Bridgeport Team Gatorade 3:2k. i Team Doritos 5:3. Pomimo porażek z NYC North Park 6:2 i 1:2 z Boston Juniors Bruins hokeiści z Polski awansowali do następnej rundy, gdzie pokonali 4:3 MHA Chiefs. W ćwierćfinale na ich drodze do kolejnego etapu turnieju stanęła drużyna Austria Stars, która zakończyła piękną historię polaków na tegorocznym turnieju. Serdecznie gratulujemy historycznego wyniku i mamy nadzieję, że to nie ostatnia taka przygoda w waszej hokejowej karierze. Trzymamy mocno kciuki!

prepared by sid & kofa ice hockey freaks