Bytomskie hokeistki jedną nogą w finale PLHK!

19.02.2023

Wymarzone rozpoczęcie w ramach fazy PLAY OFF mają za sobą podopieczne Dariusza Jędrzejczyka. Bytomskie hokeistki w meczu wyjazdowym pewnie pokonały UKHK Unię Oświęcim 1-9, a hattrick zaliczyły Karolina Późniewska i Wiktoria Dziwok. Kolejny mecz odbędzie się w Bytomiu 25 lutego o 17:00.

Pierwsza tercja była zdecydowanie teatrem jednego aktora, a raczej aktorów jednej drużyny. Dokładnie 15 sekundy potrzebowała kapitan Późniewska, żeby otworzyć wynik spotkania na korzyść bytomianek. Wykorzystała podanie od Klaudii Chrapek nie dając tym samym szans bramkarce z Oświęcimia. Grupa kibiców z Bytomia w pierwszych 20 minutach jeszcze czterokrotnie oglądała radość swoich hokeistek. Najpierw gola nr 2 dołożyła Vanessa Patla, później podanie do Moniki Brysz wykorzystała szarżująca w stronę bramki Aneta Krzemień. Po raz kolejny na listę strzelców tego dnia wpisała się Karolina Późniewska, która wyciągnęła Monikę Chodak przed pola bramkowe, objechała oświęcimską golkiperkę i umieściła gumę w jej siatce. Seria niepowodzeń gospodarzy trwała jednak dalej. Zamieszanie w okolicach słupków sprawiło, że w trybie „slow motion” krążek przekroczył linię bramkową, a ostatnią zawodniczką gości, która miała z nim styczność była ponownie Dziwok.

Zmiana bramkarza w drugiej tercji nie przyniosła upragnionego skutku dla drużyny UKHK Unii Oświęcim. Podanie wprost z bulika zakończyła mocnym strzałem Późniewska, tym samym zaliczając hattrick. Skuteczność gospodarzy wczorajszego dnia dawała sporo do życzenia. Nie wykorzystały 2 minut karnych nałożonych na Wiktorię Gogoc, ani dwóch, którymi ukarana została drużyna Polonii za nadmierną ilość graczy na lodzie. Dopiero po zakończeniu tego czasu sposób na Katarzynę Kurek w bytomskiej bramce znalazła Ada Wawrzyk, zdobywczyni jedynego trafienia dla Unii. Choć kolejną szansą na zdobycie gola podczas gry w przewadze była kara Klaudii Chrapek, to wykorzystała ją niespodziewanie Wiktoria Dziwok! Wystarczyła sekunda nieuwagi hokeistek Unii, żeby Dziwok bezwzględnie posłała gumę do siatki po raz drugi tego sobotniego popołudnia. W ostatnich 20 minutach spotkania nastąpiła zmiana w bytomskiej bramce, a Katarzynę Kurek zastąpiła Julia Bujak. Do końca meczu zgromadzeni w Hali Lodowej przy ulicy Chemików 4 kibice oglądali jeszcze 2 trafienia. Najpierw hattrick dopisała do swojego konta Wiktoria Dziwok, a ostatnie słowo należało do Patrycji Sfory, która spodenkami zmieniła tor lotu krążka posłanego w kierunku bramki przez Karolinę Późniewską.

Bytomianki jedną nogą zameldowały się już w finale PLHK. Nie można zapomnieć jednak, że nadal czeka na nie drugi mecz, który odbędzie się już w najbliższą sobotę tj. 25 lutego o godzinie 17:00 na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów. Wstęp bezpłatny.

18 lutego 2023, godzina 12:45, Hala Lodowa MOSiR Oświęcim

UKHK Unia Oświęcim – BS Polonia Bytom 1:9 (0:5, 1:2, 0:2)

0:1 Karolina Późniewska – Klaudia Chrapek (00:15)
0:2 Vanessa Patla (08:21)
0:3 Aneta Krzemień – Monika Brysz, Vanessa Patla (10:27)
0:4 Karolina Późniewska – Wiktoria Dziwok (11:14)
0:5 Wiktoria Dziwok (14:18)
0:6 Karolina Późniewska – Ida Talanda (26:35)
1:6 Ada Wawrzyk (35:10)
1:7 Wiktoria Dziwok (37:14)
1:8 Wiktoria Dziwok – Karolina Późniewska (45:21)
1:9 Patrycja Sfora – Karolina Późniewska (56:18)

UKHK Unia Oświęcim: Chodak (od 20:00 Pieczyk) – Kozioł, Langner; Piotrowska, Wieczorek, Strzelecka – Kot – Wawrzyk(2min), Metyk(4min); Zaborska A, Zaborska K, Makuch – Olearczyk, Miłoń.
Trener: Michał Fikrt

BS Polonia Bytom: Kurek (od 40:00 Bujak) – Chrapek(2min), Wcisło(2min); Kozłowska, Talanda, Późniewska – Patla, Gogoc(2min); Dziwok, Sfora, Zięba – Chorzępa, Isztok; Kaleja, Krzemień, Brysz – Gawandtka.
Trener: Dariusz Jędrzejczyk