Ostatni mecz domowy sezonu zasadniczego. Rywalem UKS Zagłębie Sosnowiec.

20.01.2023

Czas na ostatnie starcie sezonu zasadniczego przed własną publicznością. Rywal też nie byle jaki, jak na ostatnie spotkanie. Ile emocji kibicom i samym zawodnikom przynoszą spotkania z Zagłębiem Sosnowiec, wie każdy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, wpadnij na lodowisko już w niedzielę i przekonaj się osobiście!

Zakończenie rundy zasadniczej na własnej tafli z takim przeciwnikiem, to scenariusz, którego by się nie powstydzili najwybitniejsi reżyserzy światowego kina. Spotkania z Zagłębiem Sosnowiec w każdej dyscyplinie sportowej w Bytomiu budzą sporo emocji. Nie inaczej jest w kwestii hokeja na lodzie. Na ten moment jednak Sosnowiec poniżej połowy tabeli, zajmując 9 lokatę, zaraz za MMKS Podhalem Nowy Targ. Umiejscowienie w ligowym rozstawieniu może się zmienić, ponieważ nasi niedzielni rywale mają dopiero na swoim koncie 21 rozegranych spotkań. Bilans bramkowy drużyny z Zagłębia wynosi aktualnie… równe 0. Hokeiści Zagłębia do dnia dzisiejszego strzelili dokładnie tyle samo bramek, co stracili (87). W ostatnich 3 spotkaniach MHL Sosnowiec dwukrotnie wygrywał ze swoimi przeciwnikami (Łódź 12-4 oraz Cracovia 5-6 po dogrywce) i raz musiał uznać wyższość oświęcimskiej Unii. Na naszego weekendowego rywala poza meczem z BS Polonią Bytom czekają jeszcze 4 inne spotkania, kolejno z Jastrzębiem II, SMS PZHL, Sokołami Toruń i Stoczniowcem Gdańsk. Rozpatrując indywidualne występy graczy UKS Zagłębia Sosnowiec, na pierwszy plan wysuwa się Andrzej Stojek. Po 21 rozegranych spotkaniach na swoim koncie w punktacji kanadyjskiej zgromadził 36 punktów (12 goli i aż 24 asysty). Tuż za jego plecami, dosłownie o krok, pokazuje się Patryk Jarosz z 35 oczkami za 15 bramek i 20 asyst. Tym samym to właśnie Jarosz jest najlepszym snajperem podopiecznych trenera Klicha. Ostatnie miejsce „na pudle” zajmuje rosjanin Vladislav Gusev. On również, jak jego poprzednicy, zagrał w każdym meczu sezonu 2022/2023 i jest drugim najskuteczniejszym strzelcem drużyny (13 goli i 14 asyst). Stojek i Jarosz zajmują lokatę 5 i 6 w ligowej punktacji kanadyjskiej.

Rozgrywki sezonu regularnego 2021/2022 zespół Zagłębia Sosnowiec zakończył na podium, zajmując trzecie miejsce, tuż za Polonią i Naprzodem Janów. Po 26 spotkaniach na ich koncie widniało równe 50 punktów. Hokeiści z Sosnowca mogli również pochwalić się trzecim najlepszym wynikiem jeśli chodzi o ilość strzelonych bramek – 125. Więcej celnych trafień od nich zaliczyli tylko podopieczni Mariusza Puzio (205 goli) i drużyna Sokołów Toruń (128 goli). Ostatni mecz dla naszych rywali w ubiegłym sezonie było właśnie przegrane na początku lutego domowe spotkanie z Polonią. Mecz zakończył się wynikiem 4:5, a 5 bramkę dla niebiesko-czerwonych zdobył wtedy Dawid Wawrzkiewicz. Jeśli chodzi o lidera klasyfikacji strzelców oraz punktację kanadyjską, zupełnie jak podczas obecnych rozgrywek, przodował Andrzej Stojek. Na swoim koncie zgromadził 21 goli i 26 asyst. Zaraz za nim najskuteczniejszym strzelcem był Oskar Rzekanowski (14 bramek), którego w poprzednim sezonie mogliśmy również oglądać w barwach bytomskiej Polonii.

Patrząc na to zestawienie, kibice mogą spodziewać się hokejowych emocji na najwyższym poziomie. Nie musimy tłumaczyć, jak wielkim wsparciem dla niebiesko-czerwonych jest doping płynący z trybun, dlatego po raz kolejny liczymy na Wasze wsparcie w tej kwestii. Bądźcie z Nami, razem zakończmy rundę zasadniczą w Bytomiu.

Z kim: UKS Zagłębie Sosnowiec
Kiedy: 22.01.2023
O której: 17:00
Gdzie: Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów

prepared by sid & kofa ice hockey freaks