Ostatni mecz domowy sezonu zasadniczego na „zero” z tyłu!

17.01.2023

Ostatnie spotkanie domowe bytomianek po wielu perturbacjach doszło do skutku 16 stycznia w poniedziałek. Podopieczne trenera Jędrzejczyka wróciły ze zgrupowania EWHL oraz spotkań w ramach Mistrzostw Świata U18 dywizji IB. Mecz z Cracovią był ostatnim „sprawdzianem” przed wyjazdem do Gdańska w najbliższą sobotę.

Trudno wyobrazić sobie lepsze rozpoczęcie meczu niż zakończenie celnym trafieniem pierwszej akcji. Klaudia Kaleja idealnie wypatrzyła Karolinę Późniewską, która w 15 sekundzie wpakowała z bliskiej odległości gumę do bramki rywalek, tym samym rozpoczynając swoje show. Dobre 16 minut kibice ma bytomskim lodowisku musieli czekać na kolejne trafienie. Ten ciężar przełamania wzięła na siebie Wiktoria Dziwok trafiając mocnym strzałem z okolic niebieskiej. Tuż na początku drugiej tercji po raz kolejny to właśnie Dziwok znalazła drogę do bramki rywalek podwyższając prowadzenie niebiesko-czerwonych. Częstotliwość strzelania goli zdecydowanie odbiegała od tego, do czego przyzwyczaiły nas bytomskie hokeistki. Po niespełna 10 minutach, wykorzystując zamieszanie w szeregach gości, krążek w siatce umieściła Ida Talanda. Ostatnie 4 minuty drugiej tercji to już prowadzenie 5:0, bo kolejny celny strzał do swojego konta dopisała Karolina Późniewska. Pani kapitan rozpoczęła strzelanie w poniedziałkowym starciu w 15 sekundzie i zakończyła je w 41 minucie, tym samym zdobywając hattrick.

Bytomianki do soboty mają czas na regenerację, bo to właśnie wtedy przyjdzie czas na starcie na szczycie. Punktualnie o 14:00 w sobotę tj. 21 stycznia rozegrają ostatni mecz sezonu zasadniczego, a i przeciwnik nie będzie przypadkowy. Przyjdzie im się zmierzyć z gdańszczankami. Przegrana w tym meczu może wiele zmienić jeśli chodzi o układ rozgrywania spotkań fazy PLAY OFF. Trzymamy kciuki za powtórkę z meczu domowego, kiedy niebiesko-czerwone wygrały pewnie 3-0 (bramki zdobywały wtedy przebywająca na wypożyczeniu Olivia Tomczok, Lena Zięba i Alicja Mota).

Poniedziałek 16.01.2023, godz. 20:15, Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów Bytom

BS Polonia Bytom – KS Cracovia 1906 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)

1:0 Karolina Późniewska – Klaudia Kaleja (00:15)
2:0 Wiktoria Dziwok – Vanessa Patla (16:15)
3:0 Wiktoria Dziwok – Lena Zięba (20:50)
4:0 Ida Talanda – Patrycja Sfora, Karolina Późniewska (29:03)
5:0 Karolina Późniewska – Julia Nowak (35:48)
6:0 Karolina Późniewska – Alicja Wcisło, Natalia Kozłowska (40:42)

BS Polonia Bytom: Kurek (od 40:00 Bujak) – Chrapek, Wcisło; Późniewska, Talanda, Kozłowska – Jana, Patla; Dziwok, Krzemień, Zięba – Isztok, Chorzępa; Kaleja, Nowak, Brysz – Gawandtka, Sfora.
Trener: Dariusz Jędrzejczyk

KS Cracovia 1906: Oleksa (od 29:03 Hudziak) – Mroczka(2min), Niechwiej-Malska(2min); Janowska, Hajduk, Baran – Ziółkowska, Olszewska; Szeliga, Kobylańska A, Kobylańska F.
Trener: Piotr Ślusarek