Dwucyfrówka w ostatnim starciu rundy zasadniczej!

30.01.2023

Dwucyfrowym wynikiem zakończyło się ostatnie w rundzie zasadniczej spotkanie niebiesko-czerwonych. W meczu wyjazdowym podopieczni trenera Puzio pokonali gdański Stoczniowiec aż 1-13, a hattrick padł łupem kapitana drużyny, Piotra Bajona. Polonia umocniła się na pozycji lidera i ten etap rozrywek kończy z 69 punktami na koncie.

Polonia do Gdańska nie jechała po nic innego, niż po zwycięstwo. Niesieni sobotnią wygraną z toruńskimi Sokołami hokeiści z Bytomia otworzyli wynik ostatniego meczu rundy zasadniczej już w niespełna 3 minucie. To wszystko za sprawą Karola Wąsińskiego, którego swoim czujnym okiem wypatrzył Szymon Mularczyk. W pierwszych dziesięciu minutach tercji padły jeszcze 2 trafienia dla niebiesko-czerwonych. Najpierw prowadzenie podwyższył Sebastian Wicher, żeby niecałą minutę później wynik na 0:3 wyprowadził kapitan zespołu, Piotr Bajon. Więcej trafień w tej odsłonie meczu nie było dane zobaczyć obecnym na trybunach kibicom. Druga tercja rozpoczęła się bardzo niekorzystnie dla ekipy gospodarzy. Gdańszczanie w przeciągu 1,5 minuty musieli przyjąć 3 bardzo silne ciosy. Festiwal strzelecki zaczął Piotr Bajon, zdobywając tym samym dublet. Później kolejno swoje trafienia dokładali Szymon Kiełbicki i Arek Karasiński. Po szóstym trafieniu dla gości Stoczniowiec zaczął uważniej grać w obronie, nie chcąc dopuścić do straty kolejnej bramki. Mimo ich usilnych prób w okolicach 30 minuty gola zdobył Karol Wąsiński. Polonia postanowiła nie spoczywać na laurach i jeszcze wyżej zawiesić poprzeczkę. Na liście strzelców kilka minut później zameldował się Michał Rybak, a na 20 sekund przed syreną kończącą tą część meczu trafienie nr 9 zaliczył wspominany już wcześniej Sebastian Wicher.

Ostatnia tercja była już tylko formalnością. Przy tak grającej Polonii trudno było gospodarzom „dojść do głosu”. Miejsce w tabeli oczywiście także nie jest tu bez znaczenia. W końcu lider grał z przedostatnią drużyną w lidze. Wiemy jednak, ze sport lubi płatać figle, więc niezwykle poważnie do swojego zadania podeszli bytomianie. Dla podkreślenia swojej niewątpliwej dominacji w tym spotkaniu Arek Karasiński pokusił się o 10 trafienie dla Polonii. Na 10 minuty przed końcem starcia bezwzględny dla występującego w gdańskiej bramce Wiktora Solińskiego, okazał się Igor Augustyniak. Dokładnie 37 sekund później po raz 3 gumę w siatce zmieścił Piotr Bajon. Nie zważając na przesądy, mówiące o tym, że 13 to pechowa liczba, prowadzenie niebiesko-czerwonych podwyższył Kociszewski. Na minutę przed końcem spotkania gola honorowego dla swojej drużyny zdobył Dmytro Sapozhnik, któremu asystowali Adam Laskowski i Dzmitry Bandarenka. Podczas trwania całego meczu Polonia oddała trzykrotnie więcej strzałów niż rywal.

Polonia po rozegranych 26 spotkaniach rundy zasadniczej sezonu 2022/2023 ma na swoim koncie dokładnie 69 punktów. To o 8 oczek więcej niż znajdujący się na drugim miejscu w tabeli SMS PZHL Katowice. Swoje zmagania w ramach fazy PLAY OFF bytomianie rozpoczną 1 marca wyjazdowym meczem z MMKS Podhalem Nowy Targ. Przypominamy, że 2 poprzednie mecze z drużyną Szarotek zakończyły się dwukrotnie wygraną BS Polonii Bytom (5:0 w Bytomiu i 3:5 w Nowym Targu). Hokeiści są jednak świadomi, że faza PLAY OFF rządzi się swoimi prawami, a nawet z pozoru niegroźny przeciwnik może nas wyeliminować z walki o najwyższe cele. Czas na miesiąc przygotowań i zaczynamy grę o Mistrzostwo!

29 stycznia 2023, godz. 19:30, Hala Olivia II Gdańsk

GKS Stoczniowiec Gdańsk – BS Polonia Bytom 1:13 (0-3, 0-6, 1-4)

0:1 Karol Wąsiński – Szymon Mularczyk (02:38)
0:2 Sebastian Wicher – Michał Proczek, Igor Augustyniak (08:33)
0:3 Piotr Bajon – Błażej Salamon, Aleksander Bodora (09:15)
0:4 Piotr Bajon – Sebastian Wicher (20:43)
0:5 Szymon Kiełbicki – Michał Rybak, Michał Proczek (21:12)
0:6 Arkadiusz Karasiński (21:30)
0:7 Karol Wąsiński – Szymon Kiełbicki (27:41)
0:8 Michał Rybak – Błażej Salamon (35:30)