Drugi mecz – ten sam wynik. Polonia po raz kolejny wygrywa z Sokołami Toruń.

30.01.2023

Kolejne świetne spotkanie mają na swoim koncie hokeiści bytomskiej Polonii. Niebiesko-czerwoni w przedostatnim meczu sezonu zasadniczego pokonali na wyjeździe MKS Sokoły Toruń 2-6. Taki sam wynik już zdarzył się w tegorocznych rozgrywkach. W Bytomiu również górą była Polonia. Sobotnie spotkanie było meczem, w którym królował Paweł Wybiral, zdobywając hattrick.

Pierwszy mecz obu zespołów w ramach sezonu 2022/2023 Młodzieżowej Hokej Ligi miał miejsce 29 października. To właśnie wtedy bytomianie przed własną publicznością pokonali Sokoły 6-2, a na liście strzelców widniały takie nazwiska jak: Wicher (dwukrotnie), Kiełbicki, Wąsiński, Augustyniak i Mularczyk J. Powtórkę z rozrywki zaserwowali swoim rywalom podopieczni trenera Puzio w ubiegłą sobotę, kiedy to na wyjeździe ponownie wygrali zdobywając 6 trafień, a tym samym tracąc tylko 2. Zwycięstwo nie zmienia już naszej lokaty, a tylko umacnia bytomian na miejscu lidera tabeli.

Mimo dobrej dyspozycji strzeleckiej Polonii w ostatnich meczach, trzeba było czekać do połowy tercji na rozwiązanie worka z bramkami. Właśnie wtedy ciężar gry wziął na siebie Błażej Salamon, wykorzystując podanie kolektywu Karasiński – Faska i tym samym pokonując bramkarza Sokołów. Pierwsza tercja nie obfitowała w sporą ilość goli, natomiast drugą odsłonę spotkania z przysłowiowym „przytupem” postanowił otworzyć Szymon Kiełbicki. Dokładnie 22 sekundy po starcie umieścił gumę w siatce rywali. Emocje brały górę, co poskutkowało dwoma 2 minutowymi karami na koncie Sebastiana Wichra. Nie wykorzystali jednak swojej szansy gospodarze, natomiast chwilę później przewagę jednego zawodnika po karze Oskara Bajwenko wykorzystał za to Paweł Wybiral. Idąc za ciosem, pół minuty później podwyższył prowadzenie niebiesko-czerwonych, zwiększając coraz bardziej dystans dzielący obie drużyny. Festiwal minut karnych trwał jednak w najlepsze. I choć kara Kiełbickiego została wybroniona, to już nieobecność jednego zawodnika, kiedy w boksie kar wylądował Klaudiusz Cuber, skończyła się golem honorowym dla ekipy z Torunia. Bezwzględny podczas gry w przewadze okazał się Eryk Schafer, grający w PHL w barwach KH Energi Toruń. Ostatnie 20 minut meczu to kolejne trafienie, które dorzucił ponownie Paweł Wybiral, zaliczając hattrick. Sekundę przed syreną końcową zwycięstwo przypieczętował Igor Augustyniak.

28 stycznia 2023, godzina 16:45, Lodowisko Tor-Tor, Toruń

MKS Sokoły Toruń – BS Polonia Bytom 2:6 (0:1, 1:3, 1:2)

0:1 Błażej Salamon – Arkadiusz Karasiński, Adam Faska (11:23)
0:2 Szymon Kiełbicki – Igor Augustyniak, Sebastian Wicher (20:22)
0:3 Paweł Wybiral – Mikołaj Kociszewski (31:29)
0:4 Paweł Wybiral – Jakub Wilk, Mikołaj Kociszewski (32:02)
1:4 Eryk Schafer – Jakub Wenker, Oskar Bajwenko (38:23)
1:5 Paweł Wybiral – Sebastian Wicher (45:25)
2:5 Illia Khromyshyn – Fiodor Lupanov (50:56)
2:6 Igor Augustyniak (59:59)

MKS Sokoły Toruń: Lisewski (Guranowski) – Sawicki, Dobrzeniecki; Stańczyk, Walczak, Wenker – Bajewnko(2min), Schafer(2min); Zberek(2min), Maćkowski, Olszewski – Lupanov(2min), Telnov; Khromyshyn, Shirin, Volobuiev – Bondar, Podborny, Wiwatowski.
Trener: Jarosław Dołęga

BS Polonia Bytom: Grobelkiewicz (Kołodziej) – Bodora, Wilk; Mularczyk S, Mularczyk J, Wąsiński – Proczek, Faska; Augustyniak, Kiełbicki(2min), Wicher(4min) – Stępień; Wybiral, Karasiński, Kociszewski – Dworaźny, Cuber; Rybak, Salamon.