Czas na starcie z aktualnym liderem. W sobotę mecz z SMS PZHL!

20.01.2023

Nie raz powtarzaliśmy, że sytuacja na szczycie tabeli zmienia się jak w kalejdoskopie. Na ten moment, z rozegranymi 24 spotkaniami ligowymi SMS PZHL jest liderem klasyfikacji. Drużyna bytomskiej Polonii uplasowała się na 2 pozycji, jednak nie zapominamy, że zawodnicy Mariusza Puzio mają na swoim koncie 2 mecze mniej.

SMS PZHL Katowice po 24 spotkaniach zgromadził na swoim koncie 58 punktów (zatem o 1 więcej niż BS Polonia Bytom przy rozegraniu 2 spotkań mniej przez niebiesko-czerwonych). Bilans bramek również wygląda dość pokaźnie. Na ten moment zatrzymali się na poziomie +50, za 92 gole strzelone i 42 stracone. To drugi najlepszy wynik, zaraz za podopiecznymi trenera Puzio, którzy przekroczyli magiczną, trzycyfrową barierę +100. Drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego zdecydowanie może być określana mianem czarnego konia rozgrywek 2022/2023, bez dwóch zdań. Oprócz sobotniego spotkania z Polonią, na SMS czeka jeszcze mecz na własnej tafli z Zagłębiem Sosnowiec. Ostatnie 3 spotkania drużyny naszych sobotnich gości to 2 wygrane (Cracovia i Jastrzebie) i jedna porażka z Unią Oświęcim, po karnych. Od początku Nowego Roku SMS przegrał tylko ten jeden mecz, choć rozgrywał ich aż 5. Najdotkliwiej w styczniu o optymalnej formie SMS przekonała się o tym drużyna TME ŁKH Łodzi, którą podopieczni trenera Ślusarczyka rozgromili 12-1, a hattrick do swojego dorobku dopisał Karol Moś. Pierwszy mecz, w którym miały okazje sprawdzić się zespoły Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Polonii Bytom zakończył się pozytywnym rezultatem dla gości. Hokeiści z Bytomia wygrali na wyjeździe 0-3, a na liście strzelców można było zobaczyć takich zawodników jak Paweł Wybiral, Igor Augustyniak i Błażej Salamon.

W statystykach indywidualnych przoduje Jakub Musioł. Przy rozegranych w sezonie 22/23 24 spotkaniach udało mu się zgromadzić 29 punktów za 13 goli i 16 asyst. Drugi w klasyfikacji najlepiej punktujących zawodników naszego rywala jest Błażej Chodor z 27 punktami za 11 trafień i 16 asyst. Zerkając jednak w klasyfikację ogólną, Jakub Musioł znalazł swoje miejsce dopiero na 13 lokacie. Wyprzedzają go tacy zawodnicy Polonii jak Błażej Salamon czy Arkadiusz Karasiński.

Poprzedni sezon regularny SMS PZHL Katowice zakończył na 6 pozycji, zdobywając po 26 spotkaniach 41 punktów. Bilans bramkowy również wyszedł na plus, ponieważ w trakcie trwania rozgrywek udało im się strzelić 117 bramek, przy stracie 92. Rozkładając na czynniki pierwsze sezon 2021/2022, nie można nie wspomnieć o najlepszych strzelcach. Tutaj niekwestionowanym liderem był Szymon Maćkowski, który miał na swoim koncie 19 bramek. Najciekawiej jednak dla kibiców niebiesko-czerwonych wyglądają miejsca 2 i 3, na których znaleźli się kolejno Mikołaj Kociszewski (15 trafień) i Paweł Wybiral (13 trafień). Ten ostatni został numerem 1 w punktacji kanadyjskiej, gromadząc 31 punktów (Kociszewski uplasował się na 3 miejscu z 28 punktami). Równie interesująca jest skuteczność bramkarzy z poprzedniego sezonu. Osiągnęła ona poziom 90,52%, a najskuteczniejszym golkiperem Szkoły Mistrzostwa Sportowego był… Tomasz Grobelkiewicz. Podczas rozgrywek MHL 21/22 w barwach SMS mogliśmy oglądać wielu zawodników dobrze już znanych bytomskiej publiczności. Byli to m.in: wspomniani wyżej Grobelkiewicz, Wybiral czy Kociszewski, ale też Arkadiusz Karasiński, Jan Stępień, Szymon Gurzyński czy Jakub Wilk. Trzy ostatnie spotkania poprzedniego sezonu w wykonaniu naszych rywali to kolejno: przegrana z Zagłębiem u siebie 5:7, pokonanie niebiesko-czerwonych na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów 4:5 po karnych i walkower (Opole HK).

W pierwszym spotkaniu pomiędzy podopiecznymi trenerów Puzio i Ślusarczyka uszczuplona kadra niebiesko-czerwonych (kary za spotkanie z TME ŁKH) poradziła sobie z wymagającym przeciwnikiem. Czy tak samo będzie i tym razem? Przyjdź i się przekonaj.

Z kim: SMS PZHL Katowice
Kiedy: 21.01.2023
O której: 18:00
Gdzie: Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów

prepared by sid & kofa ice hockey freaks