Ciężka przeprawa bytomskich hokeistek. Polonia przegrywa z gdańskim Stoczniowcem.

23.01.2023

Niezwykle ciężkie spotkanie mają za sobą hokeistki BS Polonii Bytom. Wyjazd do Gdańska na starcie z tamtejszym Stoczniowcem już od pierwszych minut na trasie nie układał się po myśli bytomianek. Ostatecznie musiały one uznać wyższość swoich rywalek i pogodzić się z pierwszą porażką od ponad 700 dni.

Bytomskie hokeistki z powodu ciężkich warunków na trasie dotarły spóźnione do Trójmiasta, stąd też lekkie przesunięcie godziny rozpoczęcia spotkania. Niestety, wejście w mecz również nie należało do tych z kategorii łatwych. Niewykorzystany czas gry w przewadze bardzo szybko zemścił się na bytomiankach. Po wysłaniu do boksu kar Nikoli Isztok krążek do bytomskiej bramki posłała Renata Tokarska, otwierając wynik meczu. W ślad za nią poszła Dominika Korkuz, tuż przed końcem kary Mileny Piaseckiej. Druga tercja również nie była łaskawa dla naszych mistrzyń. Najpierw dublet zaliczyła Korkuz, później trafienie w połowie 2 odsłony meczu zapisała na swoje konto Magdalena Łąpieś. Nastąpiło przebudzenie w szeregach Polonii, a promyczek nadziei dała swoim koleżankom Ida Talanda na 1,5 minuty przed syreną kończącą tą część meczu. Pomimo skupienia całych swoich sił na odwróceniu losów spotkania pogoń za wynikiem zakończyła się na strzale Karoliny Późniewskiej w 55 minucie.

Hokeistki BS Polonii Bytom muszą tym razem posypać głowę popiołem i uznać wyższość rywalek. Niezaprzeczalny jest jednak fakt, że swoją serią bez porażki przeszły do historii polskiego hokeja i bardzo długo nikt ich z tego piedestału nie zrzuci.

Sobota 21.01.2023, godz. 14:30, Hala Olivia II, Gdańsk

GKS Stoczniowiec Gdańsk – BS Polonia Bytom 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

1:0 Renata Tokarska – Natalia Kamińska, Iga Schramm (09:55)
2:0 Dominika Korkuz – Alicja Siejka, Katarzyna Kasprzycka (12:23)
3:0 Dominika Korkuz – Natalia Kamińska (26:54)
4:0 Magdalena Łąpieś (30:13)
4:1 Ida Talanda – Karolina Późniewska, Klaudia Chrapek (38:24)
4:2 Karolina Późniewska (54:28)

GKS Stoczniowiec Gdańsk: Ratajczyk (Kwiatkowska) – Korkuz(4min), Brzezińska(2min), Kasprzycka(2min), Siejka – Tokarska(4min), Kamińska(4min); Kobus, Schramm, Łąpieś – Szymczak, Świątek, Sencerz, Cybulska.
Trener: Zenon Obłoński

BS Polonia Bytom: Kurek (Bujak) – Chrapek, Wcisło; Późniewska(2min), Talanda, Kaleja – Gogoc, Patla; Dziwok(4min), Krzemień, Zięba – Isztok(2min), Piasecka(2min); Kozłowska, Sfora, Brysz – Jana, Chorzępa, Nowak.
Trener: Dominik Kraus

prepared by sid & kofa ice hockey freaks