Reprezentacja Polski U20 tuż za podium na Mistrzostwach Świata dywizji IB

20.12.2022

W ubiegłą sobotę zakończyły się rozgrywane na bytomskim lodowisku Mistrzostwa Świata U20 dywizji IB. Reprezentacja Polski ostatecznie zakończyła zmagania tuż za podium, na sam koniec pokonując wyraźnie Koreę Południową 11:2.

Ostatnie spotkanie biało-czerwonych było chyba najważniejszym w całym turnieju. Tylko wygrana dawała im pewne utrzymanie w dywizji IB. Już od pierwszych minut widać było mocą mobilizację w szeregach podopiecznych trenera Ślusarczyka, a sam trener również roztaczał wokół siebie aurę pełnego skupienia. Niewątpliwie przegrany (choć nieznacznie) mecz z Włochami pokazał Polakom, że są w stanie walczyć z każdą drużyną jak równy z równym.

Pierwsza tercja ostatniego ze spotkań Reprezentacji U20 zakończyła się wynikiem 3:0. Do drugiej tercji zawodnicy podeszli z niebywałą pewnością siebie, co dało pożądany efekt i w 24. minucie było już 6:1. Samo spotkanie zakończyło się wynikiem 11:2, a cztery trafienia zaliczył Krzysztof Maciaś. Najlepszym zawodnikiem reprezentacji Polski w turnieju był również Krzysztof Maciaś, który siedem razy pokonywał bramkarzy rywali oraz zaliczył trzy asysty.