Ostatni kierunek w tym roku? Nowy Targ!

08.12.2022

Już w najbliższą niedzielę bytomskie hokeistki zmierzą się z MMKS Podhalem Nowy Targ. To ostatni sprawdzian dla podopiecznych trenera Jędrzejczyka w tym roku kalendarzowym. Mecz w Nowym Targu planowo powinien rozpocząć się o godzinie 13:15.

Po 9 rozegranych meczach żeńska drużyna BS Polonii Bytom znajduje się na samym szczycie tabeli. Na dzień dzisiejszy bilans bramkowy oscyluje na poziomie +60 za 72 celne trafienia i 12 straconych goli. Niedzielne przeciwniczki niebiesko-czerwonych uplasowały się na 5 miejscu w tabeli, jednak mają rozegrane o jedno spotkanie mniej niż Kojotki Naprzód Janów, które zajmują miejsce przed nimi z dokładnie taką samą ilością punktów (tj. 9). Bilans zawodniczek z Nowego Targu jest na dość sporym minusie (-29). Przy bardzo niewielkiej ilości zdobytych bramek, bo jedynie 17, aż 46 razy nowotarskie bramkarki musiały wyciągać gumę z własnej siatki.

Najwyższa wygrana rywalek Polonii przypadła jak dotychczas na połowę listopada, kiedy 5-1 na własnej tafli pokonały zespół Cracovii 1906. Dublet strzelecki i dwie asysty zaliczyła wtedy Milena Szlachtowska. Najmniej przyjemnie drużyna z Podhala z pewnością wspomina występy przeciwko bytomiankom. Na samym początku października musiały na wyjeździe uznać wyższość podopiecznych trenera Jędrzejczyka, ponieważ to właśnie drużyna Polonii wyszła z tego starcia zwycięsko, pakując krążek do bramki aż 11 razy. Wysoką porażką zakończył się także mecz ze Stoczniowcem Gdańsk, którego hokeistki 10 razy pokonały bramkarkę rywalek. Gola honorowego w tym starciu zdobyła Natalia Nosal.

Najlepiej punktującą zawodniczką MMKS Podhala Nowy Targ jest Magdalena Mroszczak, jednak statystyki indywidualne nie zachwycają. W tabeli zajmuje odległe 34 miejsce. Na 8 spotkań udało jej się zdobyć 3 bramki i 3 razy asystować, co daje łącznie 6 punktów w punktacji kanadyjskiej. W zespole Polonii nadal prym wiedzie kapitan Karolina Późniewska z 27 punktami (12 bramek i 15 asyst). Zaraz za nią uplasowała się Olivia Tomczok (23 punkty za 10 bramek i 13 asyst), a ostatnie miejsce „na pudle” zajmuje Klaudia Kaleja (15 punktów za 7 bramek i 8 asyst).

Przed ostatnim starciem życzymy naszym hokeistkom powodzenia i czekamy w Bytomiu na komplet punktów!

prepared by sid & kofa ice hockey freaks