Już jutro start Mistrzostw Świata U20 w Bytomiu

10.12.2022

W najbliższą niedzielę tj. 11 grudnia w Bytomiu będzie miało miejsce wielkie wydarzenie. W dniach 11-17.12 na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów odbędą się Mistrzostwa Świata U20 Dywizji IB na których to reprezentacja Polski Juniorów będzie walczyć o awans na zaplecze elity.

Koszt biletów na mecze Reprezentacji Polski (oraz na każde inne spotkanie) to 10zł za bilet NORMALNY oraz 5zł za bilet ULGOWY. Karnety na wszystkie spotkania Polaków to kwota rzędu 40zł (normalny) oraz 20zł (ulgowy). Wejściówki można nabyć za pośrednictwem strony www.kupbilet.pl oraz w dniu meczu na godzinę przed rozpoczęciem spotkania w kasach lodowiska w Bytomiu.

Jak możemy przeczytać na stronie KUPBILET:

„W dniach 11-17 grudnia 2022 roku Biało-Czerwoni rywalizować będą w Mistrzostwach Świata U20 Dywizji IB z Włochami, Ukrainą, Estonią, Japonią i Koreą Południową. Awans na zaplecze hokejowej elity uzyska tylko zwycięzca turnieju. W mistrzostwach w reprezentacji Polski grać będzie Krzysztof Maciaś, zdolny nastolatek, który w tym roku zadebiutował w reprezentacji Polski oraz w najwyższej klasie rozgrywkowej w Czechach w barwach HC Vitkovice. W listopadzie w turnieju Baltic Challenge Cup, który odbył się w litewskim Kownie, osiemnastolatek zdobył widowiskowe bramki.

Na bytomskim lodowisku regularnie odbywają się ważne hokejowe wydarzenia. W 2021 roku w październiku reprezentacja Polski kobiet wygrała turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, w grudniu Kadra Narodowa Seniorów zajęła 2. miejsce w mocno obsadzonym turnieju EIHC Christmas Cup. Pod koniec 2021 roku na bytomskim lodowisku rywalizowały najlepsze drużyny w kraju w Pucharze Polski. Trofeum wywalczyła Comarch Cracovia.”

Japonia – Ukraina, godz. 20:00

Partnerami Mistrzostw są Toyota Czajka, Hotele Diament, Ministerstwo Sportu, Miasto Bytom.