Zaległy mecz bytomskich hokeistek z Atomówkami już w czwartek!

02.11.2022

Po upragnionej i okupionej walką do ostatnich sekund wygranej ze Stoczniowcem Gdańsk, na bytomskie hokeistki czeka kolejne wyzwanie. Tym razem ich przeciwniczkami będę tyskie Atomówki, a to dopiero początek listopadowych starć naszych hokeistek.

Drużyna Atomówek po 4 rozegranych dotychczas spotkaniach w ramach ligi PLHK zajmuje 3 miejsce ze zgromadzonymi 9 punktami, tuż za Polonią Bytom. Fotel lidera niezmiennie zajmują hokeistki z Gdańska, jednak należy wspomnieć, że mają rozegrane już 2 spotkania więcej niż bytomskie czy tyskie zawodniczki. Bilans bramkowy Atomówek wynosi +7, za 18 zdobytych i 11 straconych goli.

Na 4 rozegrane spotkania hokeistki z tyskiego miasta wygrały 3. Uległy jedynie wicemistrzyniom Polski z tamtego roku (tj. GKS Stoczniowiec Gdańsk). Najwyższa wygrana czwartkowych rywalek BS Polonii Bytom to mecz z końca października przeciwko Cracovii, kiedy aż 9 celnych trafień zaliczyły Atomówki. Do zawodniczek, które mogą popisać się najlepszą skutecznością są m.in. Karolina Churas czy Aleksandra Górska.

Kolejne spotkanie domowe zostanie rozegrane już w najbliższą sobotę. O godzinie 15:30 swój mecz w ramach rozgrywek MHL rozegrają podopieczni Mariusza Puzio, natomiast 0 18:15 rozpocznie się rywalizacja bytomianek z Kojotkami Naprzodu Janów.

Trzymamy kciuki za hokeistki Polonii i liczymy na pełną pulę punktów w tym tygodniu!

prepared by sid & kofa ice hockey freaks