Weekend pod znakiem żeńskiego hokeja. Atomówki Tychy sobotnimi rywalkami niebiesko-czerwonych.

21.11.2022

Ostatnie spotkanie z tyskimi Atomówkami na wyjeździe lepiej wspominają podopieczne trenera Jędrzejczyka. To właśnie w Tychach bytomianki wygrały 1-4, chociaż wynik zdecydowanie odbiegał od tych znanych z ubiegłorocznych starć obu drużyn. Już w najbliższy weekend na bytomskiej tafli hokeistki Polonii będą miały kolejną okazję na zwiększenie swojego dorobku punktowego.

Przewaga własnego lodu nie pomogła tyszankom w ostatnim bezpośrednim starciu pomiędzy oboma zespołami. 4 bramki dla niebiesko-czerwonych zdobyły wtedy Ida Talanda, Karolina Późniewska i dwukrotnie Olivia Tomczok. Autorką jedynego, honorowego trafienia dla Atomówek była Sylwia Łaskawska. Jeśli chodzi o tabelę ligową, nadal niekwestionowanymi liderkami pozostają bytomianki. Po 7 spotkaniach mają komplet punktów przy jednoczesnym bilansie bramkowym +45 za 56 strzelonych bramek i tylko 11 straconych. Sobotnie rywalki naszych zawodniczek również po rozegranych 7 meczach na swoim koncie zgromadziły 15 punktów. Jest to również jedna z 3 drużyn, których bilans bramkowy nadal oscyluje w dodatnich granicach.

Ostatnie 2 spotkania w wykonaniu tyskich hokeistek to dwie wygrane, obie z UKHK Unią Oświęcim. W weekendowym dwumeczu tyszanki pokonały rywalki kolejno 3-1 i 2-4. W obu spotkaniach trafienia do swojego konta dopisała wyżej wspominana Sylwia Łaskawska. Nadal jednak liderką w tabeli punktacji kanadyjskiej pozostaje Karolina Churas, która po 7 występach zgromadziła 10 punktów, za 5 goli i 5 asyst. Zaraz za nią uplasowała się Aleksandra Górska (9 punktów) i Anna Pezda (8 punktów, dokładnie tyle samo co zajmująca 4 lokatę Sylwia Łaskawska). W ogólnym zestawieniu ligowym Churas zajmuje obecnie 11 pozycję.

W zespole niebiesko-czerwonych numerem 1 pozostaje nadal Karolina Późniewska, która po 5 meczach ma na swoim koncie 18 punktów, za 8 celnych trafień i 10 asyst. Zaraz za nią uplasowała się Olivia Tomczok z 16 punktami (8 goli i 8 asyst). Trzecie miejsce należy do Idy Talandy, która zgromadziła 11 punktów (tyle samo, co sklasyfikowana na 4 miejscu Klaudia Kaleja). W zestawieniu ligowym Późniewska musiała ustąpić pierwszego miejsca młodej Małgorzacie Zakrzewskiej z Janowa (choć nasza Pani Kapitan ma rozegrane 2 spotkania mniej niż liderka tabeli).

Liczymy na kolejne emocje i głośne wsparcie wprost z bytomskich trybun! Do zobaczenia w sobotę 26.11 o godzinie 18:15 na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów. Musisz tam być!

prepared by sid & kofa ice hockey freaks