W niedzielę o komplet punktów hokeistki powalczą z Oświęcimiem

23.11.2022

Najbliższa niedziela będzie jedną z ostatnich szans, żeby na własnej tafli móc obejrzeć bytomskie hokeistki. Podopieczne trenera Jędrzejczyka zmierzą się w drugim spotkaniu weekendowym z zespołem UKHK Unia Oświęcim. Początek meczu zaplanowany został na godzinę 18:15.

Niedzielne rywalki bytomianek po 7 rozegranych meczach zajmują 4 miejsce w tabeli. Nie da się ukryć, że przepaść punktowa dzieli je od znajdujących się na 3 lokacie tyskich Atomówek. Unia Oświęcim zgromadziła na swoim koncie jedynie 6 punktów, a to za sprawą dwóch wygranych w tym sezonie. Kolejno pod koniec września pewnie na własnym lodzie pokonały Kojotki z Janowa 7:2, a kolejnym spotkaniem, w którym okazały się lepsze był również mecz domowy z Cracovią wygrany 11:0. Zdecydowanie najdotkliwsza przegrana spotkała je właśnie podczas starcia z Polonią w Oświęcimiu, które zakończyło się wynikiem 2:9, a dwa celne trafienia odnotowała Joanna Strzelecka.

Warto zatrzymać się na chwilę przy postaci Joanny Strzeleckiej. To niekwestionowana liderka drużyny z Oświęcimia. Po 5 rozegranych spotkaniach w ramach ligi PLHK udało jej się zdobyć 10 punktów, za 7 goli i 3 asysty. Dzięki temu w klasyfikacji ogólnej zajmuje 10 miejsce, tuż za zawodniczką Polonii, Klaudią Kaleją. W szeregach Oświęcimia zaraz za Strzelecką uplasowała się Martyna Solorz, która w 4 meczach dwukrotnie pokonywała bramkarki przeciwniczek i 5 razy asystowała swoim koleżankom z zespołu.

W poprzednim sezonie rozgrywkowym UKHK Unia Oświęcim zajęła ostatecznie 3 miejsce. Brązowy medal hokeistki z Oświęcimia wywalczyły rywalizując z PTH Kozicami Poznań, pokonując je w dwumeczu kolejno 3:5 na wyjeździe i 7:4 u siebie. Dublet w pierwszym meczu i hattrick w rewanżu zaliczyła wtedy Kamila Wieczorek.

Przypominamy, że niedziele spotkanie (27 listopada 2022) odbędzie się punktualnie o godzinie 18:15. Z tego miejsca serdecznie zapraszamy fanów bytomskiego hokeja na spędzenie z nami sportowego weekendu. Do zobaczenia na lodowisku!

prepared by sid & kofa ice hockey freaks