Nadal stabilnie w żeńskim hokeju. Bytomianki wciąż niepokonane.

28.11.2022

Kibice na bytomskim lodowisku zdążyli się już chyba przyzwyczaić, że ich hokeistki nie zawodzą. Po raz kolejny udowodniły, że trudno będzie na ten moment komukolwiek odebrać im mistrzowską koronę. W ubiegły weekend bytomianki pokonały tyskie Atomówki i oświęcimską Unię, a więc pełna pula punktów pozostała w Bytomiu.

Sobotnie starcie z SKKH Atomówkami GKS Tychy dość długo się rozkręcało. Wynik spotkania otworzyła w połowie tercji niezawodna Olivia Tomczok, pewnie pakując krążek do bramki rywalek. Pierwsza odsłona spotkania nie przyniosła więcej bramek, a kibice na bytomskim lodowisku musieli zaczekać na kolejne hokejowe emocje. Zapewniła im je kapitan Karolina Późniewska, która minutę po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania posłała gumę wprost do siatki, nie dając szans tyskiej bramkarce. 4 minuty przed końcem tercji swoje drugie trafienie odnotowała Tomczok, wykorzystując podanie od Alicji Wcisło. Bytomianki jak zwykle głodne zwycięstwa postanowiły pójść za ciosem, dokładając jeszcze jedną bramkę na minutę przed zakończeniem tercji, a to za sprawą Wiktorii Gogoc. W tym samym momencie karą mniejszą na wysoko uniesiony kij została ukarana zawodniczka Atomówek, Karolina Churas, co dało możliwość podopiecznym Dariusza Jędrzejczyka na rozpoczęcie ostatnich 20 minut w przewadze.

Nie pozostało nic innego, jak wykorzystanie tej szansy. Wykorzystując podanie od Późniewskiej, niepilnowana Klaudia Kaleja pewnym strzałem podwyższyła prowadzenie swojej drużyny 21 sekund po rozpoczęciu tercji. Kolejne trafienie dorzuciła 3 minuty później kapitan drużyny. Mimo szczerych chęci i nieustępliwej walki trudno było Atomówkom nadgonić wynik. Gola honorowego zdobyła dla gości Wiktoria Kierc, dając nadzieję koleżankom na odrobienie strat. Bardzo szybko tę nadzieję zweryfikowała Gogoc, a ostatnie słowo w tym meczu należało do Karoliny Późniewskiej. Tym samym liderka bytomskiej drużyny odnotowała hattrick i 3 asysty w sobotnim spotkaniu.

Niedzielny mecz z UKHK Unią Oświęcim rozpoczął się od dwóch kar dla bytomianek w pierwszych 10 minutach. Najpierw pauzować musiała Vanessa Patla, a kilka minut później do boksu kar powędrowała Wiktoria Dziwok. Nie wpłynęło to jednak negatywnie na wynik spotkania, a zawodniczki Oświęcimia nie wykorzystały czasu gry w przewadze. Z wysokiego „C” strzelanie w tym starciu rozpoczęła Klaudia Kaleja, która w starciu sam na sam z bramkarką rywalek nie pozostawiła żadnych złudzeń. Nie trzeba było zbyt długo czekać na kolejne trafienie po stronie niebiesko-czerwonych. Pół minuty zajęło Karolinie Późniewskiej zwiększenie swojego dorobku bramkowego w tym sezonie. W pierwszej tercji ostatnie trafienie padło łupem Idy Talandy, która wykorzystała zamieszanie pod bramką i posłała gumę wprost do siatki Uni.

Podobnie jak w pierwszą tercję, równie mocno weszła w drugą Kaleja, podwyższając prowadzenie podopiecznych trenera Jędrzejczyka i tym samym zaliczając dublet. W drugiej odsłonie spotkania jeszcze dwukrotnie bramkarka z Oświęcimia musiała wyciągać gumę z siatki. Pierwszy raz za sprawą Leny Zięby, drugi natomiast z powodu skutecznego strzału Wiktorii Dziwok. 3 minuty po rozpoczęciu ostatniej części spotkania szansę na zmianę rezultatu sprezentowała przeciwniczkom Ida Talanda, wysłana na 4 minuty do boksu kar. Żadna z oświęcimskich zawodniczek nie wykorzystała momentu gry w przewadze. Swoją dominację bytomianki podkreśliły jeszcze dwukrotnie w niedzielnym meczu. Dublet zaliczyła Dziwok, a kropkę nad „i” postawiła Wiktoria Gogoc. Niebiesko-czerwone wygrały pewnie oba spotkania, a w tym roku czekają je jeszcze 2 mecze kolejno z Cracovią i Podhalem. Trzymamy kciuki!

26 listopada 2022r, godz. 18:15, Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów

BS Polonia Bytom – SKKH Atomówki GKS Tychy 8:1 (1:0, 3:0, 2:0)

1:0 Olivia Tomczok – Karolina Późniewska (09:26)
2:0 Karolina Późniewska – Aneta Krzemień, Alicja Wcisło (21:05)
3:0 Olivia Tomczok – Alicja Wcisło (36:02)
4:0 Wiktoria Gogoc – Karolina Późniewska (39:04)
5:0 Klaudia Kaleja – Karolina Późniewska, Wiktoria Gogoc (40:21)
6:0 Karolina Późniewska – Olivia Tomczok (43:22)
6:1 Wiktoria Kierc (45:19)
7:1 Wiktoria Gogoc – Olivia Tomczok (45:43)
8:1 Karolina Późniewska – Olivia Tomczok, Ida Talanda (48:17)

Składy:

BS Polonia Bytom: Bujak (od 40:00 Poziemba) – Gogoc, Wcisło; Późniewska(2min), Talanda, Tomczok – Sfora, Patla(2min); Dziwok(2min), Krzemień, Zięba – Isztok, Piasecka; Kaleja, Firek, Brysz – Nowak, Gapińska(2min)
Trener: Dariusz Jędrzejczyk

SKKH Atomówki GKS Tychy: Nowacka(Radomska) – Garbocz, Cieślewicz(4min); Górska, Łaskawska, Huchel – Kędra, Kierc; Churas(2min), Pezda(2min), Dziedzioch – Rduch; Solecka, Szymura(2min), Rakoczy
Trener: Tomasz Cichoń

27 listopada 2022r, godz. 18:15, Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów

BS Polonia Bytom – UKHK Unia Oświęcim 8:0 (3:0, 3:0, 2:0)

1:0 Klaudia Kaleja – Olivia Tomczok, Wiktoria Gogoc (11:32)
2:0 Karolina Późniewska – Klaudia Kaleja (12:03)
3:0 Ida Talanda – Wiktoria Dziwok, Lena Zięba (16:33)
4:0 Klaudia Kaleja – Karolina Późniewska, Olivia Tomczok (23:36)
5:0 Lena Zięba – Wiktoria Dziwok (28:32)
6:0 Wiktoria Dziwok – Lena Zięba (34:43)
7:0 Wiktoria Dziwok – Patrycja Sfora (52:30)
8:0 Wiktoria Gogoc – Karolina Późniewska (57:24)

Składy:

BS Polonia Bytom: Bujak (od 40:00 Poziemba) – Gogoc, Wcisło; Późniewska, Talanda(4min), Tomczok – Sfora, Patla(2min); Dziwok(2min), Krzemień, Zięba – Isztok(2min), Piasecka; Kaleja, Firek, Brysz – Gawandtka, Gapińska

UKHK Unia Oświęcim: Chodak (od 40:00 Pieczyk) – Kozioł(2min), Matyk; Piotrowska, Strzelecka(2min), Kopciara – Langner, Zaborska A; Zaborska K(2min), Bula, Makuch – Januszyk(2min), Miłoń
Trener: Michał Fikrt