Nadal niepokonane! Polonia wygrywa na wyjeździe z Atomówkami.

04.11.2022

Kolejne 3 punkty do swojego konta dopisują bytomskie hokeistki. Wczoraj wieczorem nasze mistrzynie rozegrały zaległe spotkanie z tyskimi Kojotkami, w którym zwyciężyły 1-4. Zwycięska passa trwa, a już w ten weekend kolejna szansa na jej przedłużenie.

Prawie połowę 1 tercji trzeba było czekać na otwarcie wyniku spotkania. To zadanie wzięła na siebie Ida Talanda, wykorzystując podanie, które zaserwowała jej Klaudia Kaleja. Bardzo długo obie ze stron szukały swoich szans na zmianę rezultatu. Tyskim Atomówkom z pewnością nie pomogły nałożone na ich zawodniczki kary, jednak żadnej z tych okazji gry w przewadze nie wykorzystały bytomianki.

Kolejne trafienie kibice na Stadionie Zimowym w Tychach mogli zobaczyć dopiero w połowie drugiej tercji, kiedy to Olivia Tomczok, która pewnie pokonała tyską bramkarkę. 5 minut później przyszedł czas na Panią Kapitan, Karolinę Późniewską, która podwyższyła prowadzenie niebiesko-czerwonych. Kilka uwag od trenera Atomówek podczas wziętego czasu nie dało założonego skutku, ponieważ chwilę po tym kolejny raz Olivia Tomczok nie dała żadnych szans bramkarce gospodarzy. Honorowe trafienie dla tyskich hokeistek zdobyła na 3 minuty przed końcem Sylwia Łaskawska.

Już w sobotę tj. 5 listopada, bytomskie hokeistki na własnej tafli zmierzą się z Kojotkami Naprzód Janów. Serdecznie zapraszamy! Rozpoczęcie spotkania zaplanowano na godzinę 18:15.

3 listopada 2022r, godz. 20:00, Stadion Zimowy MOSiR, Tychy

SKKH Atomówki GKS Tychy – BS Polonia Bytom 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
0:1 Ida Talanda – Klaudia Kaleja (10:51)
0:2 Olivia Tomczok – Ida Talanda (32:22)
0:3 Karolina Późniewska (37:28)
0:4 Olivia Tomczok – Karolina Późniewska (51:58)
1:4 Sylwia Łaskawska (57:03)

Składy:

SKKH Atomówki GKS Tychy: Nowacka(Radomska) – Garbocz(2min), Cieślewicz(4min); Pezda(2min), Łaskawska, Górska – Kędra(6min), Kierc(2min); Dziedzioch, Huchel, Churas – Szymura, Rakoczy, Rduch
Trener: Dariusz Garbocz

BS Polonia Bytom: Bujak (Poziemba) – Chrapek, Nowak; Tomczok, Talanda, Późniewska – Patla(2min), Gawandtka; Dziwok(2min), Składny, Zięba – Piasecka, Isztok; Kaleja, Krzemień, Sfora – Gapińska(2min), Firek