Kolejny przeciwnik BS Polonii Bytom? Kojotki z Janowa!

04.11.2022

Po bardzo udanym rozegraniu zaległego spotkania z Atomówkami Tychy przyszedł czas na kolejny mecz na bytomskiej tafli. W najbliższą sobotę, tuż po meczu mężczyzn w ramach ligi MHL, punktualnie o 18:15 nasze hokeistki zmierzą się z zespołem KHNLK Kojotki Naprzód Janów.

Rozegrane dotychczas przez sobotnie rywalki Polonii 4 spotkania ligi PLHK  pozwoliły im na zajęcie 5 lokaty w tabeli. Dokładnie tyle samo punktów, czyli 3, ma na swoim koncie drużyna hokeistek z Podhala, jednak to Kojotki wypadają lepiej w bezpośrednim bilansie. Na ten moment bilans bramkowy oscyluje na poziomie -9, za 14 strzelonych goli i 23 stracone. Jedyna wygrana, którą odnotowały w tym sezonie podopieczne trenera to pokonanie na wyjeździe KS Cracovii 1906 5-8 na początku października. Najwięcej bramek w tym spotkaniu zdobyła Małgorzata Zakrzewska (4 celne trafienia) oraz Joanna Orawska (3 celne trafienia).

Blisko „urwania” punktów rywalkom drużyna Kojotek była właśnie w starciu z Atomówkami, jednak w Tychach to gospodarze postawili „kropkę nad i”. Najdotkliwsza przegrana to zdecydowanie starcie z gdańskim Stoczniowcem, który wypunktował hokeistki z Janowa aż 3-9. W tym spotkaniu kolejny raz na listę strzelców wpisały się Zakrzewska i Orawska, a jedno trafienie zaliczyła Jadwiga Jankowska.

Nie można nie odnieść wrażenia, że Polonistki są wyraźnymi faworytkami. Pamiętamy jednak, że każdy przeciwnik jest tak samo groźny i nigdy nie wiadomo, jak potoczą się losy spotkania. Życzymy powodzenia bytomskim hokeistkom i liczymy na bardzo udany weekend na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów!

Kiedy: 05.11 SOBOTA
O której: 18:15
Z kim: KHNLK Kojotki Naprzód Janów
Gdzie: Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów, Bytom

prepared by sid & kofa ice hockey freaks