IV LASZKIEWICZ CUP 12-13.11.2022

16.11.2022

Grupa młodych mini-hokeistów z roczników „2014 i młodsi” sprawdziła poziom swoich umiejętności podczas turnieju, grając przeciwko młodym hokeistom z Polski, Czech i Łotwy. Mimo skromnej liczby zawodników z rocznika 2014 w drużynie (tylko 4 z pola na 12) potrafili w tym dwudniowym turnieju, wyszarpać wysokie 5 miejsce. Dzieci zdobyły kolejne doświadczenia i przekonali się, że jednego dnia można sporo przegrać, a w kolejnym walczyć jak równy z równy z tym samym, trudnym przeciwnikiem.

Pozostaje nam podziękować trenerowi Sebastianowi Steinerowi za zaangażowanie i świetną pracę z dziećmi podczas turnieju. Kolejnym rocznikom życzymy większej liczebności, co już powoli się dzieje, między innymi dzięki promocji akademii hokejowej

W miniony weekend bardzo dobrze zaprezentowali się również minihokeiści z rocznika 2013 i młodsi na międzynarodowym turnieju Laszkiewicz Cup w Jastrzębiu Zdroju. Podczas dwóch bardzo intensywnych dni zawodnicy bytomskiej Polonii rozegrali w sumie 10 spotkań. W turnieju w gronie 12 drużyn uplasowali się na bardzo wysokim, 4 miejscu. Z kolei wśród polskich zespołów pozwoliło to na zajęcie znakomitej 2 pozycji. Na uwagę zasługuje bardzo duże zaangażowanie i wola walki podopiecznych trenera Sebastiana Kłaczyńskiego. Nie zabrakło zwrotów akcji, bramek w samej końcówce meczów, a nawet… połamanych kijów. To bardzo dobry prognostyk przed kolejnymi wyzwaniami i zachęta do dalszej wytężonej pracy.

prepared by sid & kofa ice hockey freaks