Czas zacząć rundę rewanżową!

04.11.2022

Na początek listopada przypada Nam start rundy rewanżowej MHL. Po pierwszej części rozgrywek Polonia zajmuje 1 miejsce z 36 punktami, jednak warto pamiętać, że ma rozegrany awansem mecz z Jastrzębiem II, który był zaplanowany na grudzień. 

Nasi sobotni przeciwnicy na ten moment zajmują 5 miejsce w ligowej tabeli. Po 13 spotkaniach udało im się zgromadzić 25 punktów, a bilans bramkowy oscyluje na poziomie +20 trafień. W piątek mają szansę zwiększyć ilość punktów, a to za sprawą rozgrywanego na własnej tafli meczu z rezerwami Jastrzębia. Ostatnie 3 spotkania w wykonaniu „Pasów” to dwie wygrane i jedna porażka. Dwucyfrowy wynik na tablicy wyników mogli obejrzeć kibice w Tychach, gdzie Cracovia aż 10 razy punktowała tyskiego golkipera. Drużyną, której uległ zespół z Krakowa był ostatnio Naprzód Janów. Oprócz tego hokeiści z Grodu Kraka musieli uznać wyższość takich ekip jak: Sokoły Toruń, Zagłębie Sosnowiec i właśnie bytomska Polonia. Na ten moment najlepszym strzelcem „Pasów” jest niepodważalnie Kirył Jastrabau, tym samym lider punktacji kanadyjskiej. Napastnikowi udało się zdobyć dotychczas 12 bramek i aż 19 razy asystować kolegom z drużyny. Siła Cracovii tkwi w zagranicznych zawodnikach, zatem próżno szukać polskich nazwisk wśród liderów naszych sobotnich rywali. Drugie miejsce w obu zestawieniach zajmuje Herman Bryzgałow (9 goli i 7 asyst), a trzecia lokata należy do Nikity Szatiłowa (8 goli i 7 asyst). Największą skutecznością obron może popisać się Ilja Chyrsa, wahającą się na poziomie 88,73%.

Przyjrzyjmy się jednak ubiegłorocznym występom rezerw Cracovii. „Pasy” po sezonie regularnym uplasowały się na 9 miejscu w tabeli. Swój ostatni mecz drużyna MKS Cracovii rozegrała 19 lutego, kiedy to udało jej się pokonać u siebie zespół Naprzodu Janów 3-1. Jeśli chodzi o bezpośrednie starcia niebiesko-czerwonych z hokeistami z Krakowa, to z obu zwycięsko wychodzili bytomianie. Pierwszy raz oba zespoły spotkały się oczywiście na inaugurację rozgrywek 2021/2022. Na początku września podopieczni Mariusza Puzio zaliczyli bardzo owocny wyjazd, urządzając sobie w Krakowie festiwal strzelecki, trafiając aż 7 razy do bramki.  W listopadzie podczas meczu domowego 4 razy udało się znaleźć sposób na bramkarza gości, jednak tutaj warto skupić się na ilości oddanych strzałów. Bytomianie oddali ich ponad 2 razy więcej niż ich przeciwnicy (41-17).

Według punktacji kanadyjskiej najlepiej w drużynie „Pasów” zostali sklasyfikowani na pierwszy miejscu dwaj zawodnicy, Kirył Jastrabau i Mikhail Sapehin, zdobywając 27 punktów za gole i asysty. Najlepszym strzelcem również został Kirył Jastrabau, któremu 12 razy w sezonie udało się znaleźć sposób na bramkarza drużyny przeciwnej.

Mecz z MKS Cracovią został zaplanowany na 15:30 w sobotę tj. 5.11, ze względu na odbywający się o godzinie 18:15 mecz bytomskich hokeistek w ramach ligi PLHK.

prepared by sid & kofa ice hockey freaks