Ciężka przeprawa bytomskich hokeistek zakończona sukcesem

16.11.2022

Domowe spotkanie z Kojotkami Naprzód Janów zdecydowanie nie było najłatwiejszym w historii starć obu drużyn. Mimo zadowalającego rezultatu końcowego, trudno było bytomiankom przejąć kontrolę nad przebiegiem spotkania. Dublet w sobotnim spotkaniu zanotowała kapitan Karolina Późniewska.

W pierwszy weekend listopada po meczu bytomskich hokeistów przyszła pora na żeńską część sekcji. Podopieczne trenera Jędrzejczyka podejmowały przed własną widownią KHNLK Kojotki z Janowa. Gra od samego początku nie układała się zbyt dobrze, zamieszanie i brak zrozumienia na lodzie utrudniał bytomiankom umieszczenie gumy w siatce. Z drugiej strony doświadczenie bytomskiej drużyny skutecznie powstrzymywało wszystkie wykreowane akcje Kojotek. Dość długo kibice zgromadzeni na trybunach musieli poczekać na otwarcie wyniki spotkania. Na niespełna 6 minut przed końcem tercji jako pierwsza na listę strzelców wpisała się Vanessa Patla, zaskakując bramkarkę gości precyzyjnym strzałem z okolic niebieskiej. Było to jedyne trafienie w tej tercji meczu.

Kulminacja festiwalu strzeleckiego przypadła na drugą odsłonę spotkania. Minutę po rozpoczęciu tercji swoje trafienie zaliczyła Patrycja Sfora, a chwilę później w jej ślad poszły kolejne zawodniczki. Dublet zaliczyła Karolina Późniewska, a na kilka sekund przed 30 minutą spotkania trafienie nr 5 zanotowała Klaudia Kaleja. To właśnie gol ostatniej z wymienionych hokeistek stał się sygnałem ostrzegawczym dla drużyny z Janowa, której trener poprosił o czas. Trudno jednak powiedzieć o skuteczności jego wskazówek, ponieważ kilka sekund później gumę w siatce umieściła w indywidualnej akcji Alicja Wcisło. Ostatnie słowo w tej tercji należało jednak do Klaudii Chrapek, zmniejszając szansę Kojotek na nadrobienie wyniku. Ze spokojnym prowadzeniem trener bytomianek zdecydował się na roszady w bramce, a między słupkami od 35 minuty zgromadzeni na bytomskim lodowisku kibice mogli oglądać Wiktorię Poziembę, która zastąpiła dobrze dysponowaną Julię Bujak.

W ostatnich 20 minutach to drużyna gości doszła do głosu, a swoje dwa trafienia zaliczyła Małgorzata Zakrzewska, zmniejszając dystans bramkowy w sobotnim spotkaniu. Niebiesko-czerwone pozostają na fotelu lidera, mając na swoim koncie komplet punktów po 7 spotkaniach.

05 listopada 2022, godz. 18:15, Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów, Bytom

BS Polonia Bytom – KHNLK Kojotki Naprzód Janów 7:2 (1:0, 6:0, 0:2)
1:0 Vanessa Patla – Karolina Późniewska, Ida Talanda (14:36)
2:0 Patrycja Sfora – Lena Zięba (21:13)
3:0 Karolina Późniewska – Vanessa Patla – Olivia Tomczok (23:05)
4:0 Karolina Późniewska – Olivia Tomczok (28:50)
5:0 Klaudia Kaleja (29:52)
6:0 Alicja Wcisło (30:13)
7:0 Klaudia Chrapek – Karolina Późniewska (34:30)
7:1 Małgorzata Zakrzewska (43:22)
7:2 Małgorzata Zakrzewska – Jadwiga Jankowska (46:07)

Składy:

BS Polonia Bytom: Bujak (od 34:30 Poziemba) – Wcisło, Patla; Późniewska, Talanda(2min), Tomczok – Sfora, Chrapek; Zięba(2min), Krzemień, Dziwok(2min) – Isztok(2min), Gapińska; Kaleja, Firek, Brysz – Nowak, Jana.
Trener: Dariusz Jędrzejczyk

KHNLK Kojotki Naprzód Janów: Koszyk – Wańczuk, Wencel; Jankowska, Zakrzewska, Orawska – Pawlok, Bulas; Kabelis-Szostakowska, Szafarczyk, Figiel – Zagożdżon, Palion(2min), Malinowska, Nawrat.
Trener: Tomasz Marznica