Walka o cenne 3 punkty, czyli sobotni rywal Polonii: SMS PZHL Katowice.

14.10.2022

Po bardzo emocjonujących spotkaniach z SMS Toruń i TME ŁKH Łódź przyszła pora na kolejnych przeciwników. Tym razem na dwa spotkania wyjazdowe pojedziemy do Katowic, zmierzyć się z podopiecznymi Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Sosnowca, gdzie podejmować nas będzie tamtejsze Zagłębie.

Niedzielne spotkanie w Bytomiu, a dokładniej jego zakończenie, bardzo uszczupliło skład niebiesko-czerwonych przed sobotnim meczem w ramach rozgrywek MHL. W powołanych formacjach zabraknie z powodu zawieszenia (na 1 mecz) takich hokeistów bytomskiej Polonii jak Klaudiusz Cuber, Sebastian Wicher, Michał Rybak, Aleksander Bodora i Jakub Mularczyk. Można jednak potraktować to jako szansę dla młodych zawodników, którzy niejednokrotnie pokazali, że są w stanie wziąć na siebie ciężar i odpowiedzialność gry.

Skupiając się na pierwszym z weekendowych rywali niebiesko-czerwonych przyjrzyjmy się najpierw ich miejscu w tabeli. Podopieczni trenera Ślusarczyka po 10 meczach zajmują 1 miejsce w tabeli inkasując 26 punktów (Polonia na dzień dzisiejszy ma ich 24 przy tej samej ilości rozegranych spotkań). Odnosząc się do tych danych nie jest tajemnicą,  jak ważne to spotkanie dla obu zespołów. Hokeiści SMS podczas bieżących rozgrywek strzelili 30 bramek, tracąc jednocześnie 16, co daje bilans na poziomie +14. W tym aspekcie lepiej prezentują się podopieczni trenera Puzio, którzy w bilansie goli strzelonych i straconych znajdują się na poziomie +41. Jeśli mowa o statystykach indywidualnych, najlepszym strzelcem drużyny trenera Ślusarczyka jest niepodważalnie Jonasz Hofman, który ma na swoim koncie 7 trafień. Zaraz za nim, na drugim miejscu, uplasował się Błażej Chodor (5 goli strzelonych). Inaczej kształtuje się tutaj tabela punktacji kanadyjskiej. W tum aspekcie króluje Jakub Musioł, który jedynie 3 strzelone gole nadrobił aż 7 razy asystując kolegom z zespołu. Warto również skupić się na skuteczności obron. Tutaj zdecydowanie numerem 1 jest Maksymilian Kura, notując skuteczność na poziomie 95,81%. Ostatni weekend dla hokeistów SMS był zdecydowanie owocny, choć nie najłatwiejszy. Zaliczyli dwie wygrane domowe pokonując u siebie najpierw Unię Oświęcim 3:2, żeby dzień później bardzo piłkarskim wynikiem zakończyć spotkanie z MKS Cracovią, wygrywając 2:1.

Poprzedni sezon regularny SMS PZHL Katowice zakończył na 6 pozycji, zdobywając po 26 spotkaniach 41 punktów. Bilans bramkowy również wyszedł na plus, ponieważ w trakcie trwania rozgrywek udało im się strzelić 117 bramek, przy stracie 92. Rozkładając na czynniki pierwsze sezon 2021/2022, nie można nie wspomnieć o najlepszych strzelcach. Tutaj niekwestionowanym liderem był Szymon Maćkowski, który miał na swoim koncie 19 bramek. Najciekawiej jednak dla kibiców niebiesko-czerwonych wyglądają miejsca 2 i 3, na których znaleźli się kolejno Mikołaj Kociszewski (15 trafień) i Paweł Wybiral (13 trafień). Ten ostatni został numerem 1 w punktacji kanadyjskiej, gromadząc 31 punktów (Kociszewski uplasował się na 3 miejscu z 28 punktami). Równie interesująca jest skuteczność bramkarzy z poprzedniego sezonu. Osiągnęła ona poziom 90,52%, a najskuteczniejszym golkiperem Szkoły Mistrzostwa Sportowego był… Tomasz Grobelkiewicz. Podczas rozgrywek MHL 21/22 w barwach SMS mogliśmy oglądać wielu zawodników dobrze już znanych bytomskiej publiczności. Byli to m.in: wspomniani wyżej Grobelkiewicz, Wybiral czy Kociszewski, ale też Arkadiusz Karasiński, Jan Stępień, Szymon Gurzyński czy Jakub Wilk. Trzy ostatnie spotkania poprzedniego sezonu w wykonaniu naszych rywali to kolejno: przegrana z Zagłębiem u siebie 5:7, pokonanie niebiesko-czerwonych na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów 4:5 po karnych i walkower (Opole HK).

Przed uszczuploną kadrą BS Polonii Bytom ciężkie wyzwanie na rozpoczęcie weekendu. Dzisiejsze cenne 3 punkty mogą zadecydować o wyglądzie szczytu tabeli MHL, na którym robi się bardzo ciasno. Miejsce 1 i 3 różnią zaledwie 2 punkty, a między 2 i 3 pozycją jeden punkt decyduje o umiejscowieniu na konkretnych szczeblach tabeli. Mamy jednak w swoim składzie zawodników od zadań specjalnych, więc liczymy na pozytywny wynik sobotniego starcia. Powodzenia!

prepared by sid & kofa ice hockey freaks