Powtórka z finału? Już w sobotę starcie bytomskich hokeistek ze Stoczniowcem Gdańsk!

21.10.2022

Przerwa od ligi MHL nie oznacza przerwy od hokeja. Przed drużyną kobiet BS Polonii Bytom drugie spotkanie domowe sezonu 2022/2023/. Już w najbliższą sobotę na własnej tafli bytomskie hokeistki będą podejmować żeński zespół Stoczniowca Gdańsk. Czy uda im się powtórzyć sukces z ubiegłorocznych finałów i po raz kolejny wyjść zwycięsko z tego starcia? Przekonajcie się o tym osobiście!

Nie jest żadną tajemnicą, że to właśnie rywalki z Trójmiasta rok w rok są największym zagrożeniem dla niebiesko-czerwonych w walce o kolejne Mistrzostwo. Nie można zapomnieć jednak, że w ostatnich 4 bezpośrednich spotkaniach obu zespołów w sezonie 2021/2022 to hokeistki Polonii triumfowały zwycięstwo. Z pewnością wszystkim zainteresowanym najbardziej zapadła w pamięci finałowa wygrana na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w doliczonym czasie gry, dająca upragnione, jedenaste Mistrzostwo z rzędu. „Złotego gola” w finale zdobyła wówczas Ida Talanda.

Wyniki z tegorocznych spotkań mówią jednak same za siebie, a przeciwniczki podopiecznych Dariusza Jędrzejczyka nie będą chciały „tanio skóry sprzedać”. Gdańszczanki nie przegrały ani jednego z 4 ligowych spotkań i to właśnie one na ten moment dzierżą fotel lidera. Bytomianki mają w tej chwili rozegrany o jeden mecz mniej, jednak sytuacja na szczycie tabeli coraz bardziej się zacieśnia. Robić wrażenie mogą również wyniki naszych sobotnich przeciwniczek. Strzelone w 4 spotkaniach aż 42 bramki dają średnio 10,5 gola na jeden mecz. Najwyższym wynikiem zakończyło się spotkanie gdańskiego Stoczniowca z Cracovią 1906. Gdańszczanki 18 razy umieściły gumę w siatce swoich rywalek z Krakowa. Wraz z zakończeniem sezonu 21/22 skład rywalek został uszczuplony o 4 zawodniczki (Tetianę Onyshchenko, Maję Banaś, Julię Grzelak i Olgę Jaskulską). Między słupkami w obecnych rozgrywkach kibice nie zobaczą Agaty Kosińskiej-Horzelskiej, która została wypożyczona z gdańskiej drużyny na rok do Popradu. Nie zabraknie jednak nowych twarzy, które mają pomóc biało-niebieskim w zwycięstwie.

Podopieczne Dariusza Jędrzejczyka mają za sobą równie dobry początek sezonu. Trzy pewne wygrane pozwoliły im nie tylko na zajęcie drugiej lokaty w ligowej tabeli, ale także na nabranie bezpiecznego dystansu od trzeciego miejsca. Bytomianki dotychczas 33 razy trafiały do bramki rywalek, co daje średnią 11 trafień na spotkanie. Najwyższa wygrana miała miejsce w ubiegłą niedzielę, gdzie tak jak gdańszczanki, dotkliwie pokonały żeńską drużynę z Krakowa. Obok tak doświadczonych zawodniczek jak Karolina Późniewska czy Olivia Tomczok, skutecznością na wysokim poziomie popisuje się coraz więcej młodych zawodniczek w szeregach bytomskiej Polonii. Jedną z nich jest m.in. 16-letni Lena Zięba, zdobywczyni 5 trafień i 1 asysty w tym sezonie rozgrywkowym w niebiesko-czerwonych barwach.

Nie można ukrywać, że najbliższa sobota to zdecydowanie „starcie gigantów” żeńskiego hokeja w Polsce. Emocji towarzyszących spotkaniom obu drużyn nie można porównać do jakichkolwiek innych w lidze PLHK, a same zawodniczki wiedzą, jak ważne będzie potencjalne zwycięstwo. Serdecznie zapraszamy!

Najważniejsze informacje:
Polska Hokej Liga Kobiet – sezon zasadniczy 2022/2023, 5 kolejka
BS Polonia Bytom – GKS Stoczniowiec Gdańsk
Kiedy? – Sobota 22 października, godzina 18:153
Gdzie? – Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów, ul. Pułaskiego 71

 

prepared by sid & kofa ice hockey freaks