Powołania do reprezentacji młodzieżowych

26.10.2022

Przed reprezentacjami młodzieżowymi intensywny czas. Kilka turniejów hokejowych czeka kadry U20, U18, U16 I U18 kobiet, a wśród powołanych zaleźli się także reprezentanci BS Polonii Bytom.

Przed kadrą U20 konsultacja krajowa w Giżycku oraz udział w turnieju Baltic Cup w Kownie. W dniach 10-12 listopada młodzieżowi reprezentanci Polski zmierzą się z drużynami Litwy, Rumunii i Estonii. Wśród powołanych do kadry U20 znaleźli się Arkadiusz Karasiński, Jan Stępień, Jakub Wilk i Paweł Wybiral. Na liście rezerwowych znajdziemy takie nazwiska jak Tomasz Grobelkiewicz, Szymon Gurzyński, Mikołaj Kociszewski i Jakub Mularczyk.

Kadra U16 w tym samym terminie będzie trenować na zgrupowaniu w Jastrzębiu Zdroju oraz rozegra swoje mecze kontrolne w czeskim Pilznie. Niezmiernie miło nam poinformować, że w powołanym składzie znalazł się również gracz naszego klubu, Tobiasz Jaworski.

W konsultacji krajowej w Katowicach na przełomie 7-8 listopada będzie brała również udział kadra U18. Po zgrupowaniu w kraju czeka ich wyjazd do Węgier w celu rozegrania meczów kontrolnych w dniach 10-11 listopada.  Wśród zawodników powołanych na zgrupowanie kadry U18 został powołany Maksymilian Kura, a na liście rezerwowej znalazł się Mikołaj Majewski.

Nie zapominamy także o powołaniach kadry U18 juniorek. Reprezentacja kobiet U18 w dniach 7-13 oprócz zgrupowania w Poznaniu rozegra także Turniej Czterech Narodów, w których wezmą również udział drużyny z Islandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Na zgrupowanie i turniej zostały powołane zawodniczki Polonii Bytom: Nikola Isztok, Milena Piasecka i Lena Zięba.

Serdecznie gratulujemy wszystkim powołanym i życzymy powodzenia!

prepared by sid & kofa ice hockey freaks