Mistrzynie nadal niepokonane! Polonia wygrywa sobotni mecz ze Stoczniowcem Gdańsk.

22.10.2022

Kolejna wygrana  na koncie niebiesko-czerwonych stała się faktem. W sobotnie popołudnie hokeistki BS Polonii Bytom po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonały Stoczniowiec Gdańsk, tym samym podtrzymując zwycięską passę. Bramki dla gospodarzy zdobyły: Olivia Tomczok, Lena Zięba i Alicja Mota.

Bytomianki mocno weszły w dzisiejsze spotkanie, od samego początku chcąc narzucić własne tempo i styl gry. Najcelniejszym okiem popisała się równo w 5 minucie Olivia Tomczok, otwierając wynik spotkania. Licznie zgromadzeni na trybunach lodowiska w Bytomiu kibice więcej trafień w tercji otwarcia nie zobaczyli. Dopiero kolejne 20 minut przyniosło podwyższenie prowadzenia niebiesko-czerwonych, a to za sprawą młodej Leny Zięby, która pewnym strzałem umieściła gumę w gdyńskiej bramce. Trzecia tercja to również trzeci gol dla podopiecznych Dariusza Jędrzejczyka. Alicja Mota postawiła kropkę nad „i” zamykając wynik dzisiejszego meczu. Mimo usilnych prób gdańszczanek, szczególnie podczas ostatnich 10 minut, nie udało się pokonać bardzo dobrze dysponowanej dziś między słupkami niebiesko-czerwonych, Katarzyny Kurek.

Niebiesko-czerwone pozostają na drugim miejscu w tabeli, jednak warto zaznaczyć, że mają dokładnie tyle samo punktów co liderki z Gdańska, przy rozegranym jednym spotkaniu mniej. Kolejny mecz domowy czeka nas już na początku listopada. Weekend 5 -6.11 to dla hokeistek z Bytomia dwumecz z Kojotkami Naprzód Janów (sobota-mecz domowy, niedziela-rewanż na wyjeździe). Już w tym momencie zapraszamy wszystkich kibiców na Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów na kolejny mecz w ramach PLHK. Bądźcie z Nami, liczymy na głośny doping z setek gardeł. Do zobaczenia!

22 października 2022r, godz. 18:15, Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów

BS Polonia Bytom – GKS Stoczniowiec Gdańsk 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
1:0 Olivia Tomczok (05:00)
2:0 Lena Zięba – Olivia Tomczok, Klaudia Chrapek (31:09)
3:0 Alicja Mota – Wiktoria Gogoc (59:34)

BS Polonia Bytom: Kurek (Bujak) –  Chrapek, Wcisło; Tomczok, Talanda, Późniewska – Patla, Gogoc; Dziwok, Mota, Zięba – Piasecka, Isztok; Kaleja(2min), Krzemień(2min), Brysz; Gapińska
Trener: Dariusz Jędrzejczyk

GKS Stoczniowiec Gdańsk: Kwiatkowska (od 40:00 Ratajczyk) – Korkuz(2min), Schramm Ines; Brzezińska, Kasprzycka, Siejka – Tokarska, Kamińska; Kobus, Schramm Iga, Łąpieś – Świątek, Sencerz, Cybulska
Trener: Zenon Obłoński