Pełen emocji weekend na lodowisku. Dwie wygrane naszych hokeistów.

11.09.2022

Bytomscy hokeiści swoimi weekendowymi występami udowodnili, że przegrana w meczu inaugurującym sezon 2022/2023 to wypadek przy pracy. Podopieczni Mariusza Puzio po wysokiej wygranej  w sobotę dołożyli kolejne 5 trafień w niedzielnym spotkaniu z MMKS Podhalem Nowy Targ. Czyste konto w spotkaniu zanotował Tomasz Grobelkiewicz.

Bytomianie naładowani sobotnim zwycięstwem bardzo mocno weszli w niedzielny mecz. Już w pierwszych  minutach dobrą sytuację wyklarował sobie Karol Wąsiński, jednak skutecznie został zatrzymany przez obrońców gości. Sposób na nich znalazł niedługo później niezawodny Paweł Wybiral, któremu dwie minuty wystarczyły na znalezienie luki w szczelnej obronie nowotarskich „szarotek”. Szybkie tempo i bardzo mocny pressing narzucili przyjezdnym bytomianie, których bramkarz ani na moment nie mógł pozwolić sobie na utratę czujności. Jego bramkę co rusz ostrzeliwali m.in Michał Proczek czy kilkukrotnie Aleksander Bodora. Groźny strzał tego drugiego z okolic niebieskiej sprawdził refleks Szymona Klimowskiego. Ostatecznie gumę w siatce umieścił Mikołaj Kociszewski, którego indywidualny najazd mógł wprawić w osłupienie niejednego kibica na trybunach. Emocje zdecydowanie trudno było utrzymać na wodzy, czego efektem była kara meczu dla zawodnika Podhala, Szczepana Żółtka. Nie udało się wykorzystać okresu gry w przewadze nowotarżanom, a stan rywalizacji do końca tercji pozostał taki sam.

Nie zmieniła się dynamika spotkania także w drugiej tercji. Skuteczność bramkarza gości już na samym początku postanowił sprawdzić Sebastian Wicher, jednak w tym starciu górą był golkiper z Nowego Targu. Kara dla niebiesko-czerwonych była dużą szansą dla Podhala, której podopieczni Jacka Szopińskiego nie tylko nie wykorzystali, ale też bardzo szybko stracili przewagę ilościową na lodzie. Do boksu kar powędrował Patryk Sulka. Bytomscy hokeiści przez kilka minut mocno testowali obronę przyjezdnych, swoich szans szukali Kiełbicki i Wybiral, a po strzale, który oddał Wicher zabrzęczał słupek bramki „szarotek”. Sama końcówka tercji to kolejne osłabienie hokeistów Polonii Bytom. Karą 2 minut został ukarany Karol Wąsiński, ale mimo to nie udało się zawodnikom z Nowego Targu zdobyć gola kontaktowego.

Początku ostatnich 20 minut spotkania nie będzie miło wspominał Szymon Gurzyński. Bytomski obrońca po starciu z hokeista gości doznał niegroźnego urazu nosa. Potrzebna była pomoc medyków, jednak już po chwili Gurzyński był gotowy do powrotu na taflę. Widać było duże chęci w nowotarżanach na zmianę wyniku, a najbardziej dogodną sytuację wyklarował sobie Tobiasz Kapica. Czujność i spokój w bramce zachował jednak świetnie dziś dysponowany Tomasz Grobelkiewicz. Swoich 5 minut nie zaprzepaścił natomiast Szymon Mularczyk, którego podaniem przed samą bramkę obsłużył bardzo dziś aktywny Wicher. Niedługo czekali bytomscy kibice na kolejny powód do radości. Na listę strzelców zaraz na Szymonem wpisał się drugi z Mularczyków, Jakub. Podopieczni Mariusza Puzio poczuli wiatr w żaglach, który towarzyszył im nawet podczas gry w osłabieniu. Zimnej głowy nie stracił wtedy Kiełbicki, który dwa razy testował nowotarskiego golkipera, nie dając szans gościom na założenie hokejowego zamka. Fani hokeja w Bytomiu powinni chyba po tym weekendzie przyzwyczaić się do niezwykle owocnych trzecich tercji w wykonaniu swoich ulubieńców. Bo po co poprzestać na 4 trafieniach, jak można jeszcze dorzucić kolejne? Z tego założenia wyszedł Szymon Mularczyk, który zaliczył dublet w niedziele popołudnie. Drużyna tym samym umocniła swoją pozycję w tabeli, zajmując 2 miejsce z 19 strzelonymi bramkami, przy 8 straconych.

11 września 2022r, godz. 17:00, Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów, Bytom

BS Polonia Bytom – MMKS Podhale Nowy Targ 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)

1:0 Paweł Wybiral (02:10)
2:0 Mikołaj Kociszewski – Jakub Wilk (17:03)
3:0 Szymon Mularczyk – Sebastian Wicher (45:52)
4:0 Jakub Mularczyk – Szymon Kiełbicki, Adam Faska (47:56)
5:0 Szymon Mularczyk – Igor Augustyniak (54:08)

Składy:

BS Polonia Bytom: Grobelkiewicz (Kołodziej) – Gurzyński(2min), Proczek; Salamon, Bajon, Wąsiński(2min) – Bodora, Cuber; Mularczyk S, Augustyniak, Wicher – Wilk, Stępień(2min); Wybiral, Karasiński, Kociszewski – Dworaźny(2min), Faska; Rybak, Kiełbicki, Mularczyk J.
Trener: Mariusz Puzio

MMKS Podhale Nowy Targ: Klimkowski (Polak) – Sarniak, Szlembarski(2min); Valtonen, Malasiński K, Jarczyk – Pudzisz, Bury(2min); Bochnak, Długopolski, Saroka – Sulka(2min), Nykaza; Stanek, Kapica, Malasiński J – Luberda, Żółtek(25min), Serhiienko
Trener: Jacek Szopiński

prepared by sid & kofa ice hockey freaks