„Mistrzynie wracają do siebie! Pierwszy mecz naszych ,,Złotek” w PLHK już w najbliższą niedzielę”

29.09.2022

Dla wszystkich kibiców spragnionych sportowych emocji w najbliższy weekend mamy świetną informację! Już w najbliższą niedzielę bytomskie hokeistki wracają na własną taflę, by rozpocząć także przed własną publicznością, walkę o 12. z rzędu Mistrzostwo Polski! Pierwszy mecz domowy zaplanowano na niedzielę 2 października o godzinie 14:15. Na lodowisku im. Braci Nikodemowiczów podopieczne trenera Dariusza Jędrzejczyka będą podejmować żeński zespół MMKS Podhale Nowy Targ.

Inauguracja sezonu 2022/2023 była dla naszych „złotek” zdecydowanie udana. Wprawdzie pierwszy mecz z Atomówkami Tychy został odwołany z powodu kłopotów technicznych na lodowisku w Tychach, jednak nie wpłynęło to jakkolwiek na nastawienie naszych zawodniczek. Panie w drugiej kolejce pokonały pewnie na wyjeździe drużynę UKHK Unii Oświęcim zaliczając aż 9 trafień!
Bytomska publiczność 2 października nie tylko będzie mogła zobaczyć ponownie dobrze wszystkim znane zawodniczki niebiesko-czerwonych, takie jak Karolina Późniewska, Klaudia Chrapek, czy Patrycja Sfora. Drużynę Mistrzyń Polski w tym sezonie zasiliły także nowe nazwiska wychowanek bytomskiego hokeja. W pierwszy meczu tego sezonu swoją szansę dostały m.in. Amelia Firek, Nikola Isztok, Julia Nowak, Weronika Chorzępa, Julia Jana, Natalia Kozłowska, Kasia Gapińska i Milena Piasecka. Mocno odmłodzona drużyna bytomskiej Polonii nie straciła jednak przysłowiowego „pazura”, wyraźnie pokazując swoją dominację w Oświęcimiu.

Wszyscy doskonale wiemy, że niebiesko-czerwone „złotka” stać na powtórzenie wyników
z zeszłego sezonu. Swoją ciężką pracą pokazują, że kobiecy hokej w Bytomiu wchodzi na coraz wyższy poziom, a gen zwycięstwa na dobre zadomowił się w naszym mieście. Wspominając chociażby ostatni finał PLHK w marcu, nie można zapominać także o wielkim udziale publiczności, która niejednokrotnie poprowadziła swoim dopingiem nasze hokeistki do wygranej. Wstęp na mecz jest wolny. Zapraszamy!

Najważniejsze informacje:
Polska Liga Hokeja Kobiet – sezon zasadniczy 2022/2023, pierwszy mecz domowy:
BS Polonia Bytom – MMKS Podhale Nowy Targ
Kiedy? – Niedziela, 2 października, godzina 14:15
Gdzie? – Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów, ul. Pułaskiego 71

prepared by sid & kofa ice hockey freaks