Mecz gwiazd ponownie na bytomskim lodowisku! Rusza sprzedaż biletów-cegiełek.

03.09.2022
W ostatnią sobotę września czeka na Nas nie lada wydarzenie. Na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów punktualnie o 17:00 Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich podejmować będzie drużynę TVN24. Kogo będziemy mogli zobaczyć na tafli? Gwiazdę lodowisk NHL Mariusza Czerkawskiego, piosenkarkę Ewelinę Lisowską czy Romana Polko-generała dywizji Wojska Polskiego. W szranki wśród nich stanie także prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. Cel całego wydarzenia jest niezwykle szczytny. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie dziesięcioletniego Kuby Goniwiechy, który zmaga się z choroba Niemanna-Picka, określaną jako dziecięcy Alzheimer.
Wszystkich zainteresowanych informujemy, że na portalu KupBilet.pl już wczoraj o 10:00 ruszyła sprzedaż biletów-cegiełek. Śpieszcie się! Ostatni mecz gwiazd został wyprzedany w ciągu dwóch dni.
Kogo jeszcze będziemy mogli zobaczyć obok wymienionych powyżej postaci? Kibice, którzy wybiorą się 24 września na lodowisko im. Braci Nikodemowiczów będą mogli przekonać jak na lodzie radzą sobie m.in: aktorka Julia Wróblewska, satyrycy Rafał Bryndal i Jacek Łapot, prezenter telewizyjny Robert Kantereit. Wśród dziennikarzy, którzy staną naprzeciw drużyny gwiazd zobaczymy chociażby dobrze znaną Arletę Zalewską, Tomasza Olbratowskiego i Darka Maciborka,
„– Cieszy nas, że znowu wracamy do Bytomia. W poprzednim roku mecz zakończył się sukcesem, bo zebraliśmy pieniądze na rehabilitację bytomskiego dżudoki Łukasza Wysockiego, spotkanie obserwował komplet widzów i pokazaliśmy razem z drużyną TVN dobry hokej. To wydarzenie było także promocją tej pięknej dyscypliny sportu i wyjątkowego miejsca na mapie polskiego hokeja, jakim jest bytomskie lodowisko” – zaznacza Mariusz Gabrek , prezes Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich.
Na lodzie i w tym roku nie zabraknie prezydenta Bytomia. Mariusz Wołosz, były prezes hokejowej Polonii Bytom i Polskiej Hokej Ligi w poprzedniej edycji radził sobie świetnie: „Znowu wyjdę na lód. Podczas meczu wszyscy, zarówno my, zawodnicy, jak i widzowie, będziemy się dobrze bawić, ale najważniejsze, że wesprzemy szczytny cel, czyli leczenie młodego, dziesięcioletniego bytomianina” – zaznacza Mariusz Wołosz , prezydent Bytomia.
Kuba Goniwiecha to dziesięcioletni chłopiec, który 3 października 2011 roku przyszedł na świat jako zdrowe dziecko. Przez pierwsze trzy lata jego rozwój przebiegał prawidłowo, zaczął uczęszczać do przedszkola już w 3 roku życia. Wtedy jego rozwój się zatrzymał. – Mijały lata, pojawiały się nowe objawy, padały kolejne diagnozy. W końcu padła ta ostateczna – choroba genetyczna metaboliczna Niemanna-Picka typ C, choroba śmiertelna i nieuleczalna – wspomina Anita Goniwiecha , mama Kuby. Dzisiaj Kuba nie jest już samodzielny. Dwa razy w tygodniu ma rehabilitację, która w jego chorobie jest niezbędna. W Polsce jest lek, który może zatrzymać postęp choroby, jednak koszt miesięcznego leczenia Kuby to około 12 tysięcy złotych.
„Zebranie zauważalnej cz ęści kwoty potrzebnej na roczną kurację i podniesienie społecznej świadomości istnienia choroby określanej mianem dziecięcego Alzheimera to dwa główne cele meczu. Zeszłoroczne spotkanie zakończyło się wynikiem 7:7, ponownie liczymy także na grad bramek i wspaniałe hokejowe emocje” – mówi Wojciech Greczkowicz , prezes Fundacji PETRALANA, której podopiecznym jest Kuba Goniwiecha.
„W Bytomiu czeka nas kolejne hokejowe święto. W klubie stawiamy na rozwój młodych zawodników, w tym roku Polonia zdobyła mistrzostwo Polski juniorów. Jesteśmy też wrażliwi na pomoc innym, dlatego cieszę się, że możemy wziąć udział w organizacji meczu charytatywnego” – mówi Sławomir Kamiński , prezes spółki Bytomski Sport Polonia Bytom Sp. z o.o.
Dokładnie jak przed rokiem, organizatorzy wydarzenia zwracają się z prośbą do kibiców o przyniesienie na bytomskie lodowisko maskotek.
Tym razem o maskotki poprosiła Fundacja Centrum Polsko-Ukraińskie, opiekująca się uchodźcami ukraińskimi w naszym kraju. Będzie można je wrzucić na taflę po meczu. Zawodnicy zbiorą pluszaki i wspólnie przekażemy je przedstawicielom organizacji – mówi Paweł Kobyliński , prezes HH Poland i inicjator zbiórki.
Podobnie jak przed rokiem, Paweł Kobyliński jest jednym ze sponsorów meczu. Firma, której jest prezesem – HH Poland produkuje i dystrybuuje zabawki. Drugim sponsorem meczu jest Koksownia Bytom, jeden z największych pracodawców w Bytomiu. Podczas imprezy będzie można zrobić sobie zdjęcie z maskotką Koksowni – Super Koksem oraz chociaż przez chwilę poczuć się jak superbohater.
prepared by sid & kofa ice hockey freaks