„Jedna Polonia” – ujednolicenie wizerunku sekcji sportowych.

01.09.2022

Przez lata hokej w Bytomiu ewoluował i zmieniał się na różnych płaszczyznach. Czas determinował zmiany: personalne, infrastrukturalne oraz marketingowe, dotyczące nazw i herbów, będących podstawą identyfikacji wizualnej klubu. Niezmiennym elementem Polonii Bytom była jednak jej tożsamość. Barwy niebiesko-czerwone, których tradycja była i jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wraz ze startem września 2022 roku, u progu nowych sezonów seniorek, seniorów oraz wszystkich grup młodzieżowych, sekcje hokejowe Bytomskiego Sportu Polonii Bytom, będą występowały z nowym herbem, który jednak sympatykom bytomskiej Polonii i mieszkańcom miasta, jest bardzo dobrze znany.
Od kilku dni, w kanałach komunikacji hokejowej Polonii Bytom przypominaliśmy historię znaków graficznych, które towarzyszyły bytomianom od roku 1946. W sekcji hokejowej, było ich dokładnie sześć a każdy z nich, zapisał swoją historię na kartach tej dyscypliny. 1 września 2022 roku, hokejowa Polonia Bytom rozpoczyna okres z nowym herbem, będącym odświeżoną kopią znaku, od którego wszystko się zaczęło. Od herbu, któremu towarzyszy prosty i niezwykle wymowny przekaz: Jedna Polonia.
Ujednolicenie wizerunku sekcji sportowych: piłki nożnej i hokeja na lodzie, pod względem identyfikacji wizualnej, niesie za sobą konkretne założenia. To dwie niezwykle utytułowane dyscypliny w naszym mieście, które gromadzą coraz więcej młodych zawodników i zawodniczek w swoich szeregach. Wychowując młodzież w Polonii Bytom, czy to piłkarskiej, czy też hokejowej, przekazujemy spójne wartości, budujemy tożsamość i poczucie do tej samej sportowej społeczności, w myśl hasła: Jedna Polonia. Gra obydwu sekcji pod jednym ,,szyldem”, to również znak czasu i historii, poparty społeczną sympatią lokalnej społeczności kibicowskiej, która w blisko zlokalizowanych od siebie obiektach, wspierała drużyny w chwilach sukcesów i porażek, często przemieszczając się z meczów hokeja, na mecze piłkarskie i odwrotnie.
Wraz ze wprowadzoną zmianą, aktualny herb Polonii Bytom zastąpi poprzedni znak m.in. na nowych strojach meczowych na sezon 2022/2023, w klubowych produktach oraz akcesoriach oraz we wszystkich kanałach komunikacji. Klub przygotował także na godzinę 12:00 start sprzedaży karnetów na mecze bytomian w nadchodzącej kampanii MHL.

Wspomnienia historyczne znajdują się na fanpage’u sekcji hokejowej BS Polonii Bytom:
https://www.facebook.com/bspoloniahokej

 

prepared by sid & kofa ice hockey freaks