Grad goli na Jastorze. Polonia pokonuje rezerwy JKH GKS Jastrzębie!

17.09.2022

Weekendowy dwumecz śpiewająco rozpoczęli bytomianie. W sobotnim meczu wyjazdowym pokonali rezerwy JKH GKS Jastrzębie pierwszy raz notując dwucyfrowy wynik na tablicy. Dublet zaliczył Szymon Mularczyk i kapitan drużyny, Piotr Bajon.

Już na samym początku spotkania podopieczni trenera Puzio pokazali, że ich zespół jest lepszy nie tylko na papierze. Niespełna dwóch minut potrzebował Igor Augustyniak, żeby rozpocząć kanonadę bramek na Jastorze. W jego ślad 30 sekund później poszedł kolega z trzeciej formacji, Mikołaj Kociszewski. Mocny nacisk ze strony gości i dominacja nie skończyła się jednak na pierwszych dwóch minutach. Niebiesko-czerwoni podtrzymywali tempo, a kolejną świetną sytuację strzelecką wypracował sobie duet Gurzyński-Proczek. Tym razem jednak bardzo czujnie w bramce Jastrzębia Oskar Prokop. Chwilę później nie chcąc pozostać dłużnym, Dawid Zawiła postanowił sprawdzić między słupkami dyspozycję Kołodzieja, ale górą okazał się bytomski golkiper. Trudno tu jednak mówić o wielu ciężkich do obrony strzałach dla bramkarza gości. Kolejne minuty tercji potwierdzały tylko przewagę bytomskich hokeistów, a pewnym i skutecznym strzałem w światło bramki popisał się Klaudiusz Cuber, podwyższając prowadzenie. Nie zniechęciło to w żadnym stopniu graczy JKH, którzy starali się odwrócić wynik spotkania. Dobrą, lecz nieskuteczną próbę w akcji 2 na 1  zanotowali Piotr Belaczyc i Łukasz Misiak. Dopiero strzał Jakuba Blanika pozwolił jastrzębianom myśleć o dalszej walce w dzisiejszym spotkaniu. Na ich nieszczęście worek z trafieniami niebiesko-czerwonych dopiero się rozwiązał, a w pierwszej odsłonie spotkania na listę strzelców postanowili dopisać się Michał Rybak i Szymon Mularczyk.

Cztery bramki przewagi to w hokeju zdecydowanie wynik pozwalający wyjść ze spokojniejszą głową na kolejną tercję. Nie oznacza to jednak, że hokeiści z Bytomia postanowili poprzestać na tych 5 trafieniach. Bardzo dogodną sytuację miał Jakub Wilk, który jednak nie wykorzystał skutecznie podania i trafił wprost w bramkarza rywali. Zwieńczeniem mocnego pressingu ze strony gości była zdobyta w połowie drugiej tercji bramka, której strzelcem był Paweł Wybiral. Za ciosem postanowiła iść bytomska drużyna i już 2 minuty później wynik kolejny raz uległ zmianie. Błażej Salamon wykorzystał spokój i doświadczenie w sporym zamieszaniu pod bramką pewnie pokonując jastrzębskiego golkipera. Gospodarze nie tylko z coraz mniejszą skutecznością bronili swojej bramki, ale też sami dawali gościom idealne okazje strzeleckie. Grę w przewadze wykorzystał sprytnie po raz drugi dzisiejszego dnia Szymon Mularczyk. Grupie kibiców zgromadzonych na Jastorze mogło szybciej zabić serce podczas najazdu na bramkę Prokopa, którego podjął się Szymon Kiełbicki, jednak nie udało mu się umieścić gumy w siatce. Sama końcówka tercji przyniosła młodzieżowcom Jastrzębia drugie trafienie, a najlepiej okres gry w przewadze wykorzystał Kevin Kużdrzał, któremu asystowali dobrze znani kibicom hokeja Dominik Jarosz i Jakub Blanik.

Podtrzymując tempo i styl gry z poprzednich tercji niebiesko-czerwoni wychodzili ze sporym bagażem bramek i dużą przewagą mentalną na ostatnią odsłonę spotkania. Mimo początkowych sekund rozgrywanych w osłabieniu udało im się odeprzeć napór gospodarzy mających liczebną przewagę. Świetnie krążek w tercję przeciwnika indywidualnym najazdem wprowadził Igor Augustyniak, co rozpoczęło kolejne minuty solidnego naporu ze strony gości. Swojej szansy szukał Michał Rybak, jednak po niecałych 5 minutach tym razem ze 100% skutecznością pokonał bramkarza Jastrzębia Szymon Kiełbicki. Na 10 minut przed końcem spotkania karą 2 minut został ukarany bytomski golkiper, choć gospodarzom bardzo ciężko było sforsować stabilną obronę podopiecznych Mariusza Puzio. Po raz kolejny nie bali się oni podchodzić bardzo wysoko mimo mniejszej ilości zawodników na lodzie. Brak jednego członka formacji nie przeszkodził w kreowaniu sobie własnych sytuacji strzeleckich. Najbliżej tego był Jakub Wilk, jednak parkanami skutecznie bronił Prokop. Niewielka grupa kibiców z Bytomia miała okazję niedługo później zobaczyć piękną akcję kapitana drużyny, Piotra Bajona, zakończoną umieszczeniem krążka między słupkami Jastrzębia. Na zmianę bramkarza zdecydował się trener Bernacki. Oskara Prokopa na linii bramkowej na ostatnie 5 minut gry zastąpił Jakub Futryk. Nie była to dla niego z pewnością wymarzona zmiana. Już po 30 sekundach dublet zaliczył Bajon, wykorzystując podanie od Salamona. Stratę pod koniec spotkania zmniejszył za sprawą swojego trafienia Dominik Jarosz, jednak nawet jego doświadczenie i obycie na taflach PHL nie wystarczyło do zmiany rezultatu końcowego spotkania.

Już jutro zawodnicy Polonii po raz drugi staną w szranki z hokeistami rezerw Jastrzębia. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków na Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów w niedzielę 18.09.2022r. o godzinie 17:00!

17 września 2022r, godz. 15:00, Lodowisko Jastor, Jastrzębie-Zdrój

JH GKS II Jastrzębie – BS Polonia Bytom 3:11 (1:5,1:3,1:3)

0:1 Igor Augustyniak – Szymon Mularczyk (01:48)
0:2 Mikołaj Kociszewski – Arkadiusz Karasiński (02:20)
0:3 Klaudiusz Cuber – Igor Augustyniak (09:10)
1:3 Jakub Blanik – Dominik Jarosz (15:33)
1:4 Michał Rybak – Szymon Kiełbicki, Jakub Mularczyk (16:52)
1:5 Szymon Mularczyk – Aleksander Bodora (19:53)
1:6 Paweł Wybiral -Arkadiusz Karasiński, Aleksander Bodora (29:07)
1:7 Błażej Salamon – Piotr Bajon (31:44)