BS Polonia Bytom Mistrzem Polski Juniorów CLJ!

10.04.2022

Hokeiści BS Polonii Bytom pokonali w finale Mistrzostw Polski Centralnej Ligi Juniorów drużynę MKS Cracovii Kraków 6:1 i wywalczyli tytuł mistrzowski w kategorii wiekowej U20! Trzy bramki zdobył Sebastian Wicher.

Spotkanie finałowe niestety, a dla Polonistów stety, nie wyglądało jak to najważniejsze w turnieju. Od początku do końca było pod kontrolą podopiecznych trenera Mariusza Puzio. Kluczowa była druga tercja, w której w nieco ponad 5 minut wyjaśnione zostały losy dalszej części meczu. Bytomianie zdobyli wówczas trzy szybkie bramki i w komfortowej pozycji mogli już myśleć o Mistrzostwie Polski.

Hokeiści z Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów oddali prawie dwukrotnie więcej strzałów niż Cracovia (39:20). Zanotowali sześć skutecznych prób, a MKS zdołał odpowiedzieć zaledwie jedną, honorową w ostatniej tercji. W ofensywie brylował Sebastian Wicher, zdobywca trzech goli dla Polonii w tym starciu.

BS Polonia Bytom 6:1 MKS Cracovia (1:0, 3:0, 2:1)
Dla Polonii strzelali: Wicher x3, Wybiral, Maćkowski, Wilk

Po Mistrzostwie Polski Kobiet oraz brązowym medalu Mężczyzn w Młodzieżowej Hokej Lidze, to trzeci największy sukces BS Polonii Bytom w kończącym się sezonie 2021/22. Gratulacje dla naszych, niebiesko-czerwonych młodzieżowców! Trzecie miejsce wywalczył zespół gospodarzy MMKS Podhale Nowy Targ, który pokonał UKS Zagłębie Sosnowiec w walce o najniższy stopień podium, wynikiem 6:4.