Zakończyć z medalem

16.03.2022

Przed hokeistami BS Polonii Bytom ostatni akord sezonu Młodzieżowej Hokej Ligi. Już w tym tygodniu rozstrzygnie się czy bytomianie zakończą sezon MHL w medalem. Rywalem Polonii w walce o brąz MHL będzie zespół UKS Zagłębia Sosnowiec.

Po przegranym boju półfinałowym z MKS Sokołami Toruń bytomianie przystępują do walki o brązowe medale. Już w środę 16 marca nasi zawodnicy zmierzą się w pierwszym spotkaniu rywalizacji o 3. miejsce MHL.

W obecnym sezonie z drużyną z Sosnowca mierzyliśmy się dwukrotnie. Na lodzie rywala pokonaliśmy sosnowiczan 5:4 zaś przed własną publicznością bytomianie pewnie ograli rywali, wygrywając 10:3. Świetnie w obu spotkaniach w barwach Polonii radził sobie Błażej Salamon, który w meczach z Zagłębiem na swoim koncie zapisał cztery punkty (3 gole i asysta). Podobnym dorobkiem punktowym pochwalić może się Artyom Senkevich, autor dwóch trafień i dwóch asyst czy Łukasz Dybaś (gol i trzy asysty).

Rywalizacja z sosnowiczanami rozpocznie się już w środę 16 marca o godzinie 18 na tafli sosnowieckiego Stadionu Zimowego. Do Bytomia seria o brąz przeniesie się w sobotę (początek mecz o 17). Jeśli po dwóch spotkaniach wynik serii będzie remisowy rozegrany zostanie decydujący mecz, który również rozegrany zostanie przy Pułaskiego 71.

Bilety na sobotni mecz dostępne są na stronie: www.bytomski-hokej.pl/bilety-mhl/ oraz w kasach Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów na 2h przed rozpoczęciem spotkania.


fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey

prepared by sid & kofa ice hockey freaks