Polonistki powołane do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata

16.03.2022

Hokeistki BS Polonii Bytom otrzymały powołania do Kadry Narodowej na zgrupowanie, poprzedzające Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Seniorek 2022 Dywizji 1B.

Nie od dzisiaj wiemy, że Niebiesko-czerwone są trzonem i stanowią o sile hokejowej Reprezentacji Polski. Na zgrupowanie, które odbędzie się w dniach od 29 marca do 15 kwietnia, powołania otrzymało 12 naszych zawodniczek:

 1. Bujak Julia
 2. Chrapek Klaudia
 3. Dziwok Wiktoria
 4. Gogoc Wiktoria
 5. Kaleja Klaudia
 6. Kędra Wiktoria
 7. Mota Alicja
 8. Późniewska Karolina
 9. Sfora Patrycja
 10. Talanda Ida
 11. Tomczok Olivia
 12. Wójcik Patrycja

Łącznie 26 Hokeistek Kadry Narodowej będzie przygotowywało się w katowickim Janowie, gdzie w dniach od 8 do 14 kwietnia odbędą się Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji 1B. Hokejowe Orlice zmierzą się z reprezentacjami Włoch, Chin, Korei Południowej, Kazachstanu i Słowenii.

Niezmiennie jesteśmy dumni z obecności Niebiesko-czerwonych w Reprezentacji Polski i będziemy trzymać kciuki za jak najlepsze wyniki na tej imprezie. Zanim jednak pojadą one na wspomniane zgrupowanie, 19 marca o godzinie 20:00 zagrają mecz o Mistrzostwo Polski w sezonie 2021/22, który odbędzie się na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu! Ich przeciwniczkami będzie drużyna GKSu Stoczniowiec Gdańsk, z którą wygrały w pierwszym spotkaniu na wyjeździe, wynikiem 5:2.

prepared by sid & kofa ice hockey freaks