Panie o złoto, Panowie o brąz – hokejowy weekend z Polonią Bytom

18.03.2022

W sobotę 19 marca na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu hokejowa Polonia rozegra dwa spotkania. Drużyna żeńska powalczy o złoto Mistrzostw Polski, a męska o brązowy medal Młodzieżowej Hokej Ligi w sezonie 2021/22. Wstęp na oba spotkania będzie wolny!

Zapowiada nam się istne święto hokeja na lodzie. O godzinie 17:00 rozpoczną je podopieczni trenera Mariusza Puzio, którzy będąc na prowadzeniu 1-0 w rywalizacji z UKS Zagłębie Sosnowiec, przystąpią do drugiej potyczki z tym przeciwnikiem w walce o 3. miejsce MHL. Zwycięstwo zapewni im brązowy medal, a porażka wyrówna stan i konieczne będzie decydujące starcie, które odbędzie się w niedzielę 20 marca o tej samej godzinie.

W pierwszym meczu tej serii, w Sosnowcu, padł wynik 6:3 dla Niebiesko-czerwonych, więc można byłoby się spodziewać, że we własnym obiekcie będzie to formalność. Dobrze jednak wiemy, jak bardzo sport bywa nieprzewidywalny, dlatego doping kibiców będzie dla nich bezcenny.

MHL (II mecz o 3. miejsce) 19.03.22, 17:00 – BS Polonia Bytom -,- UKS Zagłębie Sosnowiec
MHL (ewentualny III mecz o 3. miejsce przy stanie 1:1) 20.03.22, 17:00 – BS Polonia Bytom -,- UKS Zagłębie Sosnowiec

Głównym punktem tego wieczoru będzie natomiast mecz o złoto Mistrzostw Polski Kobiet w Hokeju na Lodzie w sezonie 2021/22. Polonistki, po pewnym zwycięstwie w Gdańsku z miejscowym Stoczniowcem 5:2, wyjadą na Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów mając w planach domknięcie tej rywalizacji, obronę tytułu i wywalczenie 11. mistrzostwa PLHK w historii dla Polonii!

Bytomskie „złotka” swój drugi mecz finałowy rozpoczną o godzinie 20:00. Zwycięstwo to złoty medal, jednak w przypadku porażki konieczne będzie rozstrzygające spotkanie, które podobnie jak w przypadku mężczyzn z MHL odbędzie się w niedzielę.

PLHK (II mecz finałowy) 19.03.22, 20:00 – BS Polonia Bytom -,- GKS Stoczniowiec Gdańsk
PLHK (ewentualny III mecz finałowy przy stanie 1:1) 20.03.22, 20:00 – BS Polonia Bytom -,- GKS Stoczniowiec Gdańsk

Zarówno na pierwsze jak i drugie spotkanie wstęp będzie bezpłatny, tak więc mamy nadzieję, że zapełnimy trybuny nowego obiektu lodowiska w Bytomiu. Wyjątkową i rodzinną atmosferę, przy pomocy dodatkowej oprawy świetlnej i graficznej, będziemy w stanie stworzyć tylko przy licznej obecności Was, kibiców i sympatyków hokeja na lodzie. Nasze hokeistki i hokeiści liczą na Was – razem po medale!

 

prepared by sid & kofa ice hockey freaks