O finał z Sokołami

08.03.2022

Drużyna Sokołów Toruń będzie rywalem naszej drużyny w półfinale Młodzieżowej Hokej Ligi. Pierwszy mecz z tym rywalem rozegramy już w najbliższą środę!

Od pojedynku w Toruniu rozpoczniemy rywalizację półfinałową Młodzieżowej Hokej Ligi.

W sezonie zasadniczym nasi zawodnicy dwukrotnie mierzyli się z zawodnikami Sokołów Toruń, dwukrotnie odnosząc pewne zwycięstwa. W spotkaniu na Tor-Torze bytomianie rozbili torunian 10:3, a przed własną publicznością pokonaliśmy Sokoły 11:3.

Warto przypomnieć, że to właśnie podczas domowego starcia z ekipą z Torunia doszło do ceremonii odsłonięcia pamiątkowej bluzy Krystiana Sikorskiego, hokeisty, który na stałe zapisał się w historii bytomskiego hokeja.

W dwóch spotkaniach sezonu zasadniczego z tym przeciwnikiem najlepiej radzili sobie bracia Artur i Artyom Senkevichovie. Każdy z nich na swoim koncie zapisał po siedem punktów – Artur zdobył dwie bramki i zanotował pięć asyst z kolei Artyom czterokrotnie pokonywał golkipera rywali, a trzy razy popisał się podaniem, otwierającym drogę do bramki.

Pierwszy mecz z Sokołami rozegramy już w środę o godzinie 17. Rewanż zaplanowano z kolei na sobotę (również na 17), gdy podejmiemy drużynę z Torunia w spotkaniu na tafli Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów.

fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey

[MHL] KH Polonia Bytom - MKS Sokoły Toruń

prepared by sid & kofa ice hockey freaks