K. Secemska: ,,Ciężko pracowałyśmy cały sezon”

10.03.2022

Polonistki przygotowują się do pierwszego meczu finałowego w Gdańsku. Porozmawialiśmy o pierwszym sezonie w Polonii Bytom z Katarzyną Secemską. 

Red M.B: To twój pierwszy sezon w Polonii Bytom, jak oceniasz poziom, do którego musiałaś się dostosować przychodząc do drużyny wielokrotnych Mistrzyń Polski ?

Kasia Secemska: Poziom bez wątpienia jest wysoki, dostosowanie się na początku było trudne – zupełnie inne tempo i mocniejsze treningi. Dochodził także stres związany z grą z tak doświadczoną drużyną. Dalej staram się nie odstawać swoimi umiejętnościami.

Red M.B: Czy ciężko było Ci się przestawić do tak intensywnego tempa ?

Kasia Secemska: Na pierwszych treningach na pewno, tempo było dużo szybsze, a podania i strzały mocniejsze. Wciąż ciężko mi dorównać tempem do tak doświadczonych zawodniczek. Taka zmiana to duże wyzwanie, ale również motywacja do dalszego rozwijania się.

Red M.B: Pierwszy sezon i już masz szanse zdobyć złoty medal, czy konkurencja stawia wysoką poprzeczkę aby być w podstawowym składzie ?

Kasia Secemska: Konkurencja z pewnością jest wysoka, każda zawodniczka stara się by zagrać w podstawowych piątkach. Niektóre mecze rozegrałam na nie swojej pozycji, ale dało mi to możliwość poszerzenia swoich umiejętności.

Red M.B: Jak oceniasz Wasze szanse na utrzymanie Mistrzostwa w tym sezonie ?

Kasia Secemska: Myślę, że obie drużyny dobrze przygotowały się do meczów finałowych. Jesteśmy na bardzo podobnym poziomie hokejowym, więc ciężko mi ocenić nasze szanse. Mam nadzieje ze w tym roku ponownie uda nam się zdobyć złoty medal, ponieważ ciężko trenowałyśmy do tego cały sezon.

Red M.B: Jak Ci się podoba gra w Polonii Bytom ? Czy drużyna należycie przyjęła Cię pod swoje skrzydła ?

Kasia Secemska: Mecze w takiej drużynie to inny poziom do którego jeszcze się dostosowuję. Z meczu na mecz gra mi się coraz lepiej. Drużyna przyjęła mnie bardzo pozytywnie, panuje tu dobra i wesoła atmosfera.

Red M.B: Dzięki za rozmowę.

Kasia Secemska: Również. Serdecznie zapraszam do kibicowania na meczu finałowym, który odbędzie się 19 marca na bytomskim lodowisku!

prepared by sid & kofa ice hockey freaks